Yeniden Evlenen Bireyler

Yeniden Evlenme ve Yeniden Eski Eş İle Evlenme Öncesi Problemlerin Çözümü

Evlilik kararı hayati önem taşır. Kişiler mutlu bir yuva kurma hayali ile evlenir. Ancak bazen evlilikler istendiği gibi gitmez. Boşanma, ölüm gibi sebeplerle son bulabilir. Evliliği son bulan kişiler yeniden evlenmek konusunda zaman zaman tereddüt yaşayabilirler.

Aile ve çevre gibi faktörler yeniden evlilik yapma konusunda bireyler üzerinde baskı kurabilir ya da yanlış yönlendirebilir. Bu aşamada birey kendini yanlış kararlar alırken bulabilir.

Yeniden Evlenen Bireylerde Terapi Ve Tedavi Konya

Yeniden evlenmek denilince akıllara genelde boşanan çiftlerin başka kişilerle evlenmesi gelse de boşanan çiftlerin tekrardan birbirleri ile evlenmeleri de oldukça sık karşılaştığımız bir durumdur. Özellikle evliliklerinin erken dönemlerinde boşanmış ve daha genç yaştaki çiftler ve bunun tam tersi yaşı ilerlemiş ve uzun yıllar birlikte olmuş çiftlerin boşandıklarında birbirleri ile tekrar evlenmeleri çok daha yüksek orandadır.

Boşanan bireylerin başka biri ile evliliğe adım atması da gayet doğal ve olması gereken bir durumdur. İnsan yaratılıştan gelen sosyal ve psikolojik yapısı gereği çift olarak yaşamaya ihtiyaç duyar. Yapılan bir araştırmaya göre yalnız yaşayan insanların evli bireylere oranla çok ciddi bir farkla depresyona, intihara ve bunalıma daha yatkın oldukları gözlemlenmiştir.

Bu nedenle bireyler boşandıkları zaman yeniden evliliğe oldukça uzaktırlar. Ancak belirli bir zaman geçtikten sonra yalnız yaşamak insana çok ağır gelmeye ve başka biri ile yaşamayı arzulamaya başlar.

Bazen de önceki evliliği olumsuz sonuçlanan kişiler yeniden evlilik yapmaktan kaçınabilir. Evliliğin bir önceki evliliğe benzemesi konusunda kaygı yaşayabilir. Psikologlar bu noktada devreye girerek kişilerin karar alma süreçlerinde profesyonel destek sağlayabilir.

Siz de yeniden evlenme sürecindeyseniz ve kendi başınıza ya da evleneceğiniz kişi ile birlikte Psikon Psikolojik Destek Merkezi profesyonellerine başvurabilirsiniz.

Uzman Kadromuz

Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı