Okul Reddi ve Korkusu

Okul Reddi Nedir? Okul Korkusu İle Nasıl Başa Çıkılır? Okul Reddi Nedenleri Nelerdir?

Çocuklarda oluşan baba ve annesinden ayrılma ve ayrı kalma korkusu okul reddini tetiklemektedir. Bu nedenle okula yeni başlayan çocuklarda okula gitmeme isteği ve ailesinin okulda olma isteği artmaktadır.

Ayrıca gençlerde ise okul değişimlerinden kaynaklı olarak ortaya çıkan bu korkular çocuklarda ve gençlerde okula gitmeme isteği ile baş göstermektedir. Bir çok çocuk ısrarlara dayanamayıp okula gitse bile sınıftan çıkıp eve gelebilir ve okula karşı ilgisi sürekli azalır.

Okul reddi çocuklarda okula gitmeme isteğinin yanı sıra bazı yalanları da beraberinde getirmekte karnının ağrıdığını, bulantısının olduğunu, arkadaşlarının kendisini rahatsız ettiğini ve öğretmenden korktuklarını söyleyebilmektedirler.

Ayrıca okul korkusu bulunan çocuklar genellikle neşesizdirler. Genellikle evde rahat olmalarına rağmen bazı problemli durumlarda aile bireylerinin sürekli peşinden dolaşabilir ve onları bırakmazlar.

Bu tip davranışları bulunan çocukları okula gitmediği için suçlamaktan kaçınmalı ve hemen uzmanlarımızdan yardım almalısınız. Okulda çocuğun öğretmeni ile iş birliği sağlanması gerekmekte ve tedavileri devam ederken gerekli davranış tedavileri ve oyun terapileri uygulanarak çocuğun rahatlatılması ve okul korkusundan kurtulması sağlanmalıdır.

Çocukların okula dönmesini sağlamak, okuldan keyif alarak arkadaş çevresi edinmesi, derslerini düzenli takip etmesi ve ödevlerini kolaylıkla yapması için okul korkusu diğer adı ile okul reddi çözümü hizmetleri sunmaktayız. Alanında deneyimli, uzman, sertifikalı, gerekli bölümlerde lisans ve yüksek lisans eğitimini almış psikolog ve pedagoglarımız ile sizlere yardımcı olmaktayız.

Uzman Kadromuz

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı