Tv Sosyal Medya ve Oyun Bağımlılığı

Tv, Sosyal Medya ve Oyun Bağımlılığı

Teknoloji çağı içinde olmamızla beraber gelen tüm kolaylıklarla birlikte bazı problemlerde ortaya çıkmaktadır. Cep telefonların, tabletlerin, bilgisayarların hayatımıza ve cebimize girmesi ile ortaya çıkan oyunlar ve televizyon programları, içinde bulunduğumuz çağda zorunluluk olarak gözükse de sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde birçok problemi beraberinde getirmektedir.

Hayatımızı kolaylaştıran teknolojik aletlerin bağımlılık yapıcı etkileri ile birlikte oluşturduğu problemler gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle teknoloji bağımlılığı olarak tanımladığımız ve sürekli oyun oynama, televizyon izleme gibi alışkanlıklar edinmek ve bağımlı hale gelmek hem psikoloji hemde günlük hayatta birçok sorun ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca içe kapanıklığı, sosyal ortamlardan kaçmayı tetiklemekle beraber yasaklamalar sonucu psikolojik travmalara da neden olmaktadır. 

Günümüzde teknoloji çağının etkisiyle oyun bağımlılığı her geçen gün artmaktadır. Sadece çocuklarda değil yetişkinlerde de ortaya çıkan oyun bağımlılığının ve altında olan sebeplerin çözümünü sağlamaktayız. Çocuklar ve yetişkinlerde televizyon bağımlılığı da ortaya çıkabilmekte ve büyük problemler ve yanlış bilgileri doğru kabul etmeleri ortaya çıkabilmektedir. Oyunlar dan uzak tutmak ya da televizyondan uzak tutmak bir çözüm yolu değildir. Mutlaka bir pedagog veya psikologdan yardım alınması gerekmektedir.

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak televizyon ve oyun bağımlılıklarının çözümünü sağlamaktayız. Çocukların ve bireylerin alışkanlıklarının değişmesini sağlamakta, bu problemin sebeplerini ortadan kaldırmakta ve büyüme çağındaki çocuklarımızın sağlıklı ve huzurlu bir birey olmasına katkı sağlamaktayız.