Panik Atak

Panik Atak Nedir? Terapisi Nasıl Uygulanır?

Panik atak, aniden gelişen bir hastalıktır. Panik halinde çok şiddetli duygular yaşarlar. Zaman zaman birçok kişinin maruz kaldığı bir durum olan panik atak yaşamı olumsuz etkilemekle kalmaz, aynı zamanda çok ciddi fiziksel problemlere yol açar.

Panik atağı olan kişi, evden çıkamaz hale gelebilir, atak gelecek korkusuyla sürekli bir korku halinde yaşar. Panik atağı olan kişi yardım almanın zor olacağı yerlere girmekten kaçınabilir, yalnız kalamaz, hep yanında birilerinin olmasını ister.

Kalp çarpıntıları, nefessiz kalma, uyuşma, karıncalanma, titreme, ter boşalması hissi ile karşı karşıya kalır.

Panik Atak Terapisi Tedavisi Konya Psikolog

Çevrelerindeki insanlarda o sırada çok ciddi bir hastalık geçiriyor olma kaygısı oluşur. Çünkü yoğun paniğin etkisi altındadırlar ve dışarıdan bakıldığında kalp krizi geçirmekte olan insanlardan farkları yoktur.

Panik atağı olan insanlar zaman zaman bazı yanlış teşhis sonucu yanlış tedavilere de maruz kalabiliyorlar. O nedenle yukarıda saydığımız belirtileri gösteren kişilerin en kısa zamanda bir uzmandan yardım almaları yerinde ve doğru bir karardır.

Birçok deneyimsiz ve uzmanlaşmamış kişilerce yapılan bu teşhis ve tedaviler problemlerinizin artmasına ve daha büyük rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak alanında deneyimli, uzman, gerekli tüm sertifikaları bulunan, lisans ve yüksek lisansını tamamlamış psikolog ve pedagoglar ile çalışmaktayız.

Konya’da panik atak ve terapisi konusunda sizlere hizmet sunmaktayız. Bizi hemen arayarak randevu alabilir panik atak rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz.

Uzman Kadromuz

Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı