Erken Boşalma Problemi

Erken Boşalma Nedir? Nedenleri Nelerdir? Psikolojik Tedavisi Mümkün Mü?

Erken boşalma sorunu, günümüzde bir çok yaş grubunda erkeklerde oluşan ve erkekleri etkileyen ayrıca psikolojik problemlerin oluşmasını sağlayan bir sorundur. Cinsel birleşme sırasında bir dakikadan az sürede boşalma olduğunda tanı konulabilmekte, ayrıca çiftlerde yeterli doyum yaşanmıyorsa ve boşalma ertelenemiyor ise yine erken boşalma tedavisi alınmalıdır.

Erken boşalmanın genel anlamı ise boşalma üzerinde denetim yapılamaması olarak tanımlanmaktadır. Erken boşalma günümüzde bir çok insanın korkulu rüyası olmuştur. Ancak bunu daha fazla büyütmemek gerekir. Erken boşalma problemlerinin çok büyük bir kısmı psikolojik nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Bunun yanında çok az bir kısım biyolojik nedenlerden dolayı bu problemle karşı karşıya kalır. Eğer problem biyolojik nedenlerden kaynaklanıyorsa uzman bir hekime başvurarak kolayca üstesinden gelinebilir.

Erken boşalma psikolojik nedenlerden kaynaklanıyor ise hiç dert edilmeden destek alınmalıdır. Destek alınmadan kendi çabaları ile çözmeye çalışmak yanlıştır. Çünkü problemin devam ettiğinin görüldüğü her seferinde insan bilinci problemi daha çok büyütecek ve benlik saygısını yitirmeye başlayacaktır. Kişi tüm bunlarla yalnız mücadele etmeye çalışmamalıdır.

Uzman bir kişiden destek alınmalı ve sorunun çözümü için çaba gösterilmelidir. Erken boşalma problemi tedavisi olan bir süreçtir. Bu sorunu yaşayanların sayısı da hiç de azımsanmayacak kadar fazladır. Günümüzde bir çok insan benzer nedenlerden dolayı bu sorunu yaşamakta ve uzman kişilerce başarı ile tedavi edilmektedir. Hemen bizi arayarak erken boşalma probleminden kurtulabilirsiniz.

Uzman Kadromuz

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı