Vajinismus Terapisi

Vajinismus Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavi Edilebilir Mi?

Vajinismus genellikle tıbbi bir problem olmakla birlikte psikolojik etkenler ile birlikte bu problemi yaşayan kişiler de görülebilir. Aslında ismen aynı olsa da problemin niteliği bakımından iki farklı vajinismus vakası ile karşılaşmaktayız.

İlki kızlık zarının yapısından kaynaklanan tamamen tıbbi müdahale gerektiren vajinismustur. Diğeri ise kadınların cinsel ilişki sırasında korku, endişe, heyecan gibi birçok psikolojik neden dolayısıyla birliktelik yaşamakta güçlük çekme durumudur. İkisi de aynı sonucu doğurması itibari ile aynı isimle anılırlar.

Bu problemi yaşayan kimseler ilk olarak bir jinekolog tarafından muayene edilmelidir. Eğer herhangi bir fizyolojik durum yok ise problemin nedeni psikolojiktir. Bu durumda ise psikologlarımız cinsel ilişki konusunda çiftlere terapi yoluyla bu problemi aşmalarında yardımcı olmaktadır. Vajinismus tedavisi olan bir problemdir.

Vajinismus tedavisi kolaylıkla yapılmakta ve basit bir süreç olarak gösterilmektedir. Kişiye özel olarak uyguladığımız vajinismus terapileri ile sizlere yardımcı olmaktayız. Genellikle tedavi olmaktan çekinen kadınlardaki en büyük etken onların bu korkularıyla tekrar karşılaşıp karşılaşmayacaklarını bilmemeleridir.

Özellikle muayene ve bazı egzersizler ilişkiye oranla daha fazla kabus gibi görünse de vajinismus tedavisi sırasında kaygı ve korkularını yönetebilme becerileri kazandırılmakta ve kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız vajinismus problemi yaşayan kişilerin endişe etmesinin önüne geçmekte, kaygı ve korkularından kurtulmalarını sağlayarak vajinismus problemine çözüm sağlamaktayız. Vajinismus probleminizin giderilmesi ve tamamen bu durumdan kurtulabilmek için hemen bizi arayabilir ve probleminiz den kurtulabilirsiniz.

Uzman Kadromuz

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı