Vajinismus Tedavisi

Vajinismus genellikle tıbbi bir problem olmakla birlikte psikolojik etkenler ile birlikte bu problemi yaşayan kişiler de görülebilir. Aslında ismen aynı olsa da problemin niteliği bakımından iki farklı vajinismus vakası ile karşılaşmaktayız. İlki kızlık zarının yapısından kaynaklanan tamamen tıbbi müdahale gerektiren vajinismustur. Diğeri ise kadınların cinsel ilişki sırasında korku, endişe, heyecan gibi birçok psikolojik neden dolayısıyla birliktelik yaşamakta güçlük çekme durumudur. İkisi de aynı sonucu doğurması itibari ile aynı isimle anılırlar.

Bu problemi yaşayan kimseler ilk olarak bir jinekolog tarafından muayene edilmelidir. Eğer herhangi bir fizyolojik durum yok ise problemin nedeni psikolojiktir. Bu durumda ise psikologlarımız cinsel ilişki konusunda çiftlere terapi yoluyla bu problemi aşmalarında yardımcı olmaktadır. Vajinismus tedavisi olan bir problemdir.

Vajinismus tedavisi kolaylıkla yapılmakta ve basit bir süreç olarak gösterilmektedir. Kişi özel olarak uyguladığımız vajinismus terapileri ile sizlere yardımcı olmaktayız. Genellikle tedavi olmaktan çekinen kadınlardaki en büyük etken onların bu korkularıyla tekrar karşılaşıp karşılaşmayacaklarını bilmemeleridir. Özellikle muayene ve bazı egzersizler ilişkiye oranla daha fazla kabus gibi görünse de vajinismus tedavisi sırasında kaygı ve korkularını yönetebilme becerileri kazandırılmakta ve kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.

Psikon Terapi Psikolojik Danışma ve Terapi Merkezi olarak son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız vajinismus problemi yaşayan kişilerin endişe etmesinin önüne geçmekte, kaygı ve korkularından kurtulmalarını sağlayarak vajinismus tedavi hizmetleri sunmaktayız. Vajinismus probleminizin giderilmesi ve tamamen tedavi olmak için hemen bizi arayabilir ve probleminiz den kurtulabilirsiniz.