Kariyer Yönetimi

Kariyer Yönetimi

Kariyer, en temel anlamıyla kişinin belli bir iş alanında yükselmesidir. Kariyer yönetimi çalışanın yetenek ve ilgi alanları kapsamında kariyer ilerleme planlamasıdır. Kariyer yönetimi çalışmaları çalışan kişinin o kurumda daha kalıcı olmasını sağlar.

Kariyer yönetiminde ilk olarak kariyer planlaması yapmalıyız. Bu kararlar bazen birey veya örgüt olarak alınan karar ile yapılır . Sonrasında ise kişilerin ne yapmak istediklerini ve hedeflerini belirtmeleri gerekir. Bunların en önemlisi kişinin işinde göstermiş olduğu performanstır. Etkileyici olması için kriterleri bulunmalıdır. Kariyer planlama sürecinde kişi veya kişiler eksik yönlerini, becerilerini ve bilgilerini değerlendirmelidir. Sonrasında ise kişilerin bir arada yükselme olanak ve şartları belirlenmelidir. Bunun yanı sıra çalışanların nasıl ve nereye gidecekleri izlenip, özellikle performans değerlendirme sonuçlarının kariyer yönetimlerinde kullanılması gerekmektedir.

Ayrıca firmalar içinde kurumsal kariyer danışmanlık hizmetleri sunmakta, firma içindeki hareketliliği artırmakta ve çalışanların motivasyonunu artırmaktayız. Kariyer yönetimi uyguladığımız firmalarınız da çalışanlarınız kolaylıkla yükselecekleri seviyeleri bilmekte ve tahmin edebilmektedirler. Böylelikle çalışanları firmaya bağlılığı ve motivasyonu artmaktadır.

Firmalar için uyguladığımız kariyer yönetimi hizmetlerimizde çalışan memnuniyetinin artırılması, çalışanların kişisel gelişimleri, önemli çalışanların bağlılıklarının güçlendirilmesi, imalatta ve satışta kaynakların verimli kullanılması ve performans artışı gerçekleştirilmektedir. Sizde hemen randevu alarak kurumsal ve bireysel kariyer yönetimi hizmetlerimizde faydalanabilirsiniz.