Kariyer Yönetimi

Kariyer Yönetimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Kariyer, en temel anlamıyla kişinin belli bir iş alanında yükselmesidir. Kariyer yönetimi çalışanın yetenek ve ilgi alanları kapsamında kariyer ilerleme planlamasıdır. Kariyer yönetimi çalışmaları çalışan kişinin o kurumda daha kalıcı olmasını sağlar.

Kariyer yönetiminde ilk olarak kariyer planlaması yapmalıyız. Bu kararlar bazen birey veya örgüt olarak alınan karar ile yapılır. Sonrasında ise kişilerin ne yapmak istediklerini ve hedeflerini belirtmeleri gerekir.

Bunların en önemlisi kişinin işinde göstermiş olduğu performanstır.

Bireysel Ve Kurumsal Kariyer Yönetimi Konya

Etkileyici olması için kriterleri bulunmalıdır. Kariyer planlama sürecinde kişi veya kişiler eksik yönlerini, becerilerini ve bilgilerini değerlendirmelidir. Sonrasında ise kişilerin bir arada yükselme olanak ve şartları belirlenmelidir.

Bunun yanı sıra çalışanların nasıl ve nereye gidecekleri izlenip, özellikle performans değerlendirme sonuçlarının kariyer yönetimlerinde kullanılması gerekmektedir. Ayrıca firmalar içinde kurumsal kariyer danışmanlık hizmetleri sunmakta, firma içindeki hareketliliği artırmakta ve çalışanların motivasyonunu artırmaktayız.

Kariyer yönetimi uyguladığımız firmalarınız da çalışanlarınız kolaylıkla yükselecekleri seviyeleri bilmekte ve tahmin edebilmektedirler. Böylelikle çalışanları firmaya bağlılığı ve motivasyonu artmaktadır.

Firmalar için uyguladığımız kariyer yönetimi hizmetlerimizde çalışan memnuniyetinin artırılması, çalışanların kişisel gelişimleri, önemli çalışanların bağlılıklarının güçlendirilmesi, imalatta ve satışta kaynakların verimli kullanılması ve performans artışı gerçekleştirilmektedir. Sizde hemen randevu alarak kurumsal ve bireysel kariyer yönetimi hizmetlerimizde faydalanabilirsiniz.

Uzman Kadromuz

Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı