Aile İçi İletişim Sorunları

Aile İçi İletişim Sorunları

Aile içi iletişim sorunları çağımızın en büyük sorunlarından biridir. Modern hayatın getirdiği sürekli çalışmak zorunluluğu ne kendimize ne de ailemize yeterince zaman ayıramamıza neden olmaktadır. İşten yorgun argın eve gelen bireyler biraz olsun rahatlamak ve günün yorgunluğunu üstlerinden atmak için kendi benliklerine çekilmektedirler.

Bu durum zamanla ilişkilerin zayıflamasına ve aile üyelerinin birbirleri ile iletişimlerinin azalmasına yol açmaktadır. Zaman geçtikçe bu iletişimsiz ortamda bireyler kendilerini yalnız hissetmeye başlarlar. Durum zaman geçtikçe daha vahim bir sonuca doğru sürüklenir. Bu gibi durumlarda çiftler boşanmaya kadar giden yıpratıcı bir sürece girmeye başlarlar.

Tüm bunları yaşamamak adına yapılması gereken, çiftler ne kadar yoğun olurlarsa olsunlar birbirlerine kısıtlı da olsa zaman ayırmalı ve problemlerini paylaşmalıdırlar. Unutmayın karşınızdaki kişi eşiniz. Yani bu hayatı iyisiyle kötüsüyle paylaşacağınıza dair birbirinize söz verdiğiniz kişi. İzin verin sıkıntınızı paylaşsın size destek olsun.

Ev içinde birbirinize arkadaşça davranmalı, eşit yapıda davranarak sosyal rolleri eşitlemeli ve aile içi disiplini sağlarken hiç bir aile bireyini kırmadan şefkatli ve ilkeli davranabilmenize yardımcı olmaktayız. Eşler arasındaki sorunların ve çocukların sosyal yönlerini kabullenmelerine destek olmakta, aile içi empati duygusunun artmasına katkı sağlamaktayız.

Aile içi iletişimde en önemli unsur aktif dinleme ve saygıdır. Bu nedenle aile içi iletişimde yapılması ve yapılmaması gereken davranışların düzenlenmesine katkı sağlamakta, sorunlarınızın kolaylıkla çözümü için aile bireylerine sorunlarınızı kolaylıkla açmanızı ve direk olarak sorunlarınızı dile getirmenize katkı sağlamaktayız.

Psikon Aile İçi İletişim Sorunları Çözüm merkezimizde aileniz içinde oluşan iletişim problemlerinizin çözümünde sizlere yardımcı olmakta, aile içi iletişimizi kuvvetlendirmekte ve olaşan tüm psikolojik problemlerinizin terapisini ve çözümünü sağlamaktayız. Bizi hemen arayarak randevu alabilir daha mutlu ve daha kuvvetli aile bağlarına sahip olabilirsiniz.