Ergen Danışmanlığı

Ergenlerde Psikolojik Danışmanlık

Ergen danışmanlığı büyüme sürecinde duygusal zihinsel ya da davranışsal sorunlar yaşayan çocuk ve ergenlerle ilgilenen bir hizmettir. Bu hizmette söz konusu sorunların altında yatan psikolojik rahatsızlıklara odaklanılır. 

Süreçte, ebeveynlerle de işbirliği yapılır ve düzenli görüşmeler yoluyla ebeveynlerine yardımcı olunur.

Çocukluk ve ergenlik dönemi bedensel zihinsel duygusal sosyal gelişimin hızla devam ettiği dönemlerdir. Çocukluk ve ergenlik döneminde ortaya çıkan sorunlara hemen müdahale edilmesi çocuğun ergenin gelişim sürecinde sorunlara neden olabilir.

Ergen Danışmanlığı Konya Psikolog

Bu dönemlerde oluşması beklenen sağlıklı duygusal ve davranışsal değişimlerin farkında olmak, ortaya çıkacak sorunların fark edilip, çözüm amaçlı harekete geçilmesi çok önemlidir. Bu sorunların sebebi kardeş kıskançlığı, okul korkusu, ebeveyn kaybı gibi sebeplerden olabilir.

Bir yetişkin bazen çocuklara söz geçiremez bu yüzden bu konuda uzman olan kişi veya kişiler gereklidir. Çocuk danışmanlığında aile büyük bir rol alır ve terapi sırasında onlardan da yardım alınır. Çocuklukta tohumları atılan pek çok olumsuz ebeveyn tutumlarının telafisinde ergenlik dönemi, önemli bir fırsattır.

Bu dönemde eskiden oluşan kendilik parçalanır ve yeniden yapılanmaya çalışır. Bu dönemde alınacak uzman desteği bireyin sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yetişkinlik dönemi yaşamasına olanak sağlar. Yapılan danışmanlık ve psikoterapilerde en hızlı değişimin görüldüğü dönemdir.

Bir sorun uzun süre çözülmediğin de çocuğun/ergenin tüm gelişim alanları bu sorundan olumsuz bir şekilde etkilenir ve diğer gelişim alanlarında da farklı sorunlar oluşur. Sorunlar büyümeden yapılabilecek erken müdahale hem çözüm sürecinin kısalmasında hem de başka sorunların oluşumunun önlenmesinde belirleyici rol oynar.

Uzman Kadromuz

Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı