Psikolog Ücretleri

Bir psikoloğa ihtiyacınız var ama psikolog terapi ücretleri kafanızı mı karıştırıyor? Üzülmeyin, bu konuda yalnız değilsiniz. Psikolog kavramı da, kişilerin psikolojik destek almanın normal bir gereksinim olduğunu kabul etmesi de ülkemizde son yıllarda yaygınlaşmıştır. Bundan önceki yıllarda, kişiler psikoloğa gitmenin kendilerini toplum karşısında zayıf bir konuma düşüreceğini düşünerek, psikologlardan yardım almakta tereddüt etmişlerdir. Psikolog ücretleri de kişilerin psikoloğa gitmeden önce bir soru işareti olarak akıllarında yer bulmaktadır. Günümüzde hemen her şehirde ve ilçede psikolojik danışmanlık merkezi gibi özel ve kamuya ait kliniklere rastlanabilmektedir. Psikolog seans ücretleri her klinikte farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılıklar kişilerin kafalarını da karıştırmaktadır. Uzman psikolog fiyatı kliniğin bulunduğu bölgeye, terapi verecek kişilerin  tecrübesi ve uzmanlığına göre değişebilmektedir.

 

İstanbul’da Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul’da birçok semtte birden fazla psikolog kliniği ile karşılaşmak mümkündür. Bu konuda önemli bir nokta, günümüzde birçok kişinin kendini psikolog olarak tanıtarak ucuz psikoterapi hizmeti vermesidir. Bu kişilere karşı dikkatli olmak için terapiye başlamadan önce kişinin eğitimi ve tecrübeleri araştırılmalıdır. İstanbul’da birçok popüler ve uzman psikolog bulunmaktadır. Bu kişilerin terapi ücretleri 300 ila 600 arasında değişmektedir. Özellikle Nişantaşı, Caddebostan gibi semtlerde psikolog seans fiyatları bu aralıklar arasında olup zaman zaman artmaktadır. Ancak daha uygun semtlerde ücretler, 200 civarındadır.

 

Konya Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

Konya’da ucuz psikolog arayışı olan kişiler bulunabilir. Ancak bu şehirde de tıpkı İstanbul’da olduğu gibi psikolog fiyatları değişiklikler göstermektedir. Konya psikolog ücretleri 2018 yılı içerisinde genellikle 100 ila 300 arasında değişmektedir. Psikolog ücretleri tanışma fiyatı olarak farklılık göstermektedir. Bazı psikologlar tanışma ücreti talep etmezken bazı psikologlar, tanışma seansı için seans ücretlerinin yarısını talep edebilmektedir. Ayrıca Konya psikolog ücretleri diğer şehirlerde olduğu gibi her seansta alınmaktadır.

 

Konyanın en iyi psikoloğu kimdir?

Her insan için en iyi psikolog farklı bir kişi olabilmektedir. Bazı kişilerin ihtiyaç duyduğu psikologların farklı konularda uzmanlık taşıması gerekebilmektedir. Örneğin cinsel işlev bozuklukları yaşayan kişilerin Konyanın en iyi cinsel terapisti ile görüşmesi gerekirken, aile içerisinde problemler yaşayan kişilerin aile terapistleri, kişisel problemler ve depresyon gibi sorunlar yaşayan kişilerin bu alanda Konya uzman psikolog tavsiyesi almaları gerekmektedir.

 

Konya Psikolog Danışmanlık Ücreti Nedir?

Konya’da psikolog hizmeti veren devlet hastaneleri, özel kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. Konya ücretsiz psikolog hizmetleri devlete bağlı kurum kuruluşlar tarafından verilmektedir. Psikolog arayışındaki kişilerin terapi ücretleri hakkında bilgi alması için bu hizmetleri sağlayan kamu ya da özel kurum ve kuruluşları telefonla araması yeterlidir. Bu yolla en sağlıklı ve doğru ve güncel psikolog muayene ücretleri ve fiyatlarına ulaşmak mümkün olacaktır.

Psikolog arayışında en iyi psikolog için kişilerin çaba göstermesi anlaşılırdır. Çünkü belli bir bütçe ve motivasyonla psikolog hizmeti almaya karar veren kişiler, hayal kırıklığına uğramak istemezler. Verdikleri psikoterapi ücretleri ve çabanın da boşa gitmemesi için kendilerine en uygun psikoloğu ararlar. Bu nedenle Konya klinik psikolog, Konya uzman psikolog gibi arayışlarda en çok dikkat edilmesi gereken şey, bu kişilerin sahip oldukları diplomalar ve sertifikalardır.

 

Kısaca, size en iyi gelecek psikoloğu seçmek için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Probleminiz konusunda uzmanlaşmış kişileri arayıp bulmak, bu kişilerin gerçekten doğru eğitim ve tecrübeye sahip olduğundan emin olmak ilk yapacağınız şeyler olmalıdır. Ardından bu kişinin terapi ücretleri hakkında bilgi almak için çalıştığı klinikle iletişime geçmek gerekir.

Diğer Blog Yazılarımız

Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı