Konya Psikolog Seans Ücretleri

Konya birçok psikolog ve psikolojik danışma merkezinin bulunduğu büyük şehirlerden biridir. Konya’da birçok kişi Konya psikolog ücretleri konusunda bilgi almak için arayışlarda bulunmaktadır. Bu konuda net ve sabit bir bilgiye ulaşmak mümkün değildir. Konya’da bulunan psikolojik destek merkezlerinden hizmet almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmak, sadece Konya psikolog fiyatları değil psikoloğun sahip olduğu niteliklere de vakıf olmak sizin için önemli bir adımdır.

 

Konya psikolog ücretleri birçok farklı özelliğe göre değişiklik göstermektedir. Bu özellikler, hizmet alacağınız uzman psikolog ve danışmanın aldığı eğitimler, sahip olduğu tecrübeler, iş yoğunluğu ve yaşadığı kent olarak sıralanabilir. Bu özellikler açısından yetkin bir kişi, Konya özel psikolog terapi söz konusunda olduğunda ciddi fiyatlarla karşınıza çıkabilir. Bu fiyatlarda üst sınır 300 ila 400 TL arasında bulunabilir.

 

Ancak Konya psikolog ücretleri denilince akla bu yüksek rakamlar gelmek zorunda değildir. Daha küçük ofislerde, daha az bir danışan yoğunluğuna sahip kişiler 100 ila 300 TL arasındaki fiyatlarla hizmet verebilmektedir. Psikolog ücretleri bazen danışanlar için çok fazla gelebilmektedir. Ancak unutmamak gerekir ki psikologlar sadece seans için değil, sürekli bir terapi için çalışmakta ve size seans dışında da vakit ayırarak, problemlerinizi çözmek için çalışmalarına ve araştırmalarına devam etmektedirler. Bu nedenle psikolog seans ücretleri size çok makul gelmese de tıp biliminin herhangi bir dalında özel muayene ücretlerinin psikologlardan çok daha yüksek olduğunu hatırlamalısınız.

 

Konya psikolog ücretleri, eğer size terapi verecek uzman psikolog çok popüler bir kişi değilse ortalama 150 ila 350 TL arasında bir değere sahip olacaktır. Her seans ve terapi modeli Konya uzman psikolog ve terapistlerinin yaklaşımlarına göre değişebilmektedir. Ancak çoğu seans 50 ila 60 dakika arasında sürer ve bu seansların yapılma sıklığı psikoloğunuz tarafından belirlenir. Bazı kişiler hafta bir kez seansa katılırken bazı kişilerin haftada birkaç kez ya da birkaç haftada bir seansa katılması yeterli olabilmektedir.

 

Psikolog seans fiyatları konusunda değişiklik yaratan bir diğer etken ise terapinin yüz yüze ya da online terapi olarak gerçekleştirilip gerçekleştirilmemesine bağlıdır. Online psikolojik danışmanlık son yıllarda oldukça popüler bir durum haline gelmiştir. Birçok kişi psikoloğa gitme imkanına sahip olmadığından ya da psikoloğa gitmekten çekindiği için online terapiyi tercih edebilmektedir. Online psikolojik danışma ücretleri oldukça makul bir çerçevededir. Bu tür danışmanlıkta fiyatlar 50 ila 150 TL arasında değişmektedir.

 

Konyanın en iyi psikoloğu arayışı birçok kişinin en büyük arayışlarından biridir. Herkes para, enerji ve zaman harcayacakları psikoterapi seanslarının boşa gitmemesi için iyi bir psikolog bulmayı arzular. Ancak şunu belirtmekte fayda vardır ki, Konyanın en iyi psikolojik danışmanı ve Konyanın en iyi cinsel terapisti gibi arayışlar cevap bulsa da önerilen kişi sizin için en uygun kişi olmayabilir. Size sunulan Konya psikolog yorumları aslında her kişinin kendi özel problemini ve çözüm yolunu temsil eder. Yani bir başkası için çok uygun olan psikolog sizin için uygun olmayabilir. En iyi psikolog, en iyi pedagog, en iyi cinsel terapist tamamen kişiden kişiye değişen kavramlardır. Konya psikolog ücretleri aramasında en düşük fiyatlı, en ucuz psikolog tercihi ne kadar yanlışsa, başkalarının yaptığı en iyi psikolog tanımlamasına kapılarak psikolog tercih etmek de bir o kadar hatalı olacaktır.

Konya psikolog tavsiyeleri ve Konyanın en iyi psikoterapisti gibi başlıklara aldanmadan önce sizin için en uygun psikoloğu bulmanız ve uzmanlık alanının sizin probleminizle ilişkili olup olmadığını anlamanız önem taşır. Konya psikolog ücretleri konusunda araştırma yapıp, sizin için en makul fiyatları belirledikten sonra seçtiğiniz psikoloğun gerekli yeterlilikte olup olmadığından emin olmanızda terapinizin başarıya ulaşmasında hayati bir yere sahiptir.

Diğer Blog Yazılarımız

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı