Psikolog Fiyatları Ne Kadar?

Psikoloğa gitmek günümüzde sıkça tercih edilmeye başlanan ruh sağlığını koruma ve tedbir alma yollarından biridir. Kişiler, baş edemedikleri sorunlarla karşılaştıklarında, psikolojik problemler yaşadıklarında, travmatik deneyimler sonrasında, geçmişten bu güne çözemedikleri duygusal problemlerinde ruh bilimi alanında uzman bir profesyonelden destek almak istemektedirler.

Günümüzün stres dolu, yoğun ve temposu yüksek yaşam şartları düşünüldüğünde, kişinin sadece sahip olduğu stresi yönetmek için bile olsa bir desteğe ihtiyaç duyması normaldir. Günümüzde psikoloğa gitmek isteyenlerin temel sorularından biri psikolog fiyatları ne kadar olacaktır. Çünkü devlet hastanesi psikolog randevusu almak yerine daha çok özel psikologlar tercih edilmektedir. Bunun ana nedenlerinden biri bireyin istediği sıklıkta ve sürede seanslara katılabilme hakkı ve istediği psikoloğu seçme fırsatına sahip olması denilebilir. Ancak özel psikolog fiyatları kişileri bazen sıkıntıya sokmaktadır.

Psikolojik destek almak isteyen pek çok kişinin temel sorunlarından biri psikolog ücretleri ve bu ücretlerin yüksek oluşudur. Devlet hastanelerinde yapılan kısa görüşmelerden fayda sağlayamayan bireyler, özel psikolog hizmetine yönelir. Bu nedenle özel kurumlar tercih edilmektedir. Elbette psikolog danışmanlık ücretleri bu noktada kişinin tercihlerini etkileyebilmektedir. Çünkü bir özel merkezde psikolog seans ücretleri 200 TL iken, bir diğer özel merkezde psikolog ücretleri 500 – 1000 ve hatta daha fazla olabilmektedir.

Psikolog randevu ücretleri bu farklılıkları neden gösterir? Bunun birden çok nedeni bulunur. Öncelikle psikolog fiyatları İstanbul gibi büyük şehirlerde fazla olabilir. Psikolog ücretleri Ankara ile görece daha küçük şehirler arasında farklılıkların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Özel psikolog fiyatları Ankara ve diğer büyük şehirlerde 1500 TL’ye dek uzanabilir bir çeşitliliktedir. Ülkemizde psikolog terapi ücretleri ve seans fiyatlarını belirleyen resmi bir meslek odası bulunmamaktadır. Bu da fiyat çeşitliliğin ana nedenlerinden biridir.

Buna ek olarak, terapi merkezinin bulunduğu konum da önem taşır. Psikolog fiyatları Nişantaşı gibi semtlerde yüksek olabilirken, Ümraniye psikolog ücretleri daha düşük olabilir. ayrıca merkezde çalışan kişi sayısı, ödenen vergi, ödenen kira ve faturalar gibi faktörler de göz önünde bulundurularak merkezler fiyat belirlemektedirler. Ortalama olarak 200-500 lira arasında değişen fiyatlar; bireysel terapi, aile terapisi, cinsel terapi, çocuk/ergen terapilerine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca psikolog fiyatları her sene değişmektedir. Güncel psikolog fiyatları için psikolog fiyatları 2020 odaklı bir araştırma yapmak gerekir.

Psikolog danışma ücretleri konusunda belirleyici olan bir diğer etken ise psikoloğunuzun kim olduğudur. Bazı psikologlar oldukça popülerdir ve kendilerine fazla rağbet bulunur. Bu durumda bu kişilerden randevu almak zordur ve genellikle bu durum seans ücretlerine de yansır. Ayrıca belli alanlarda uzmanlaşmış, başarı oranı yüksek psikolog terapi ücretleri de diğer meslektaşlarına göre yüksek olacaktır. Bunun ana nedeni, spesifik bir konuda gösterdikleri başarı ve fazla tercih edilmeleridir. Bu anlamda psikolog fiyatlarının yüksek olması ile alacağınız hizmetin kalitesi arasında ilişkinin bulunduğundan ve doğru bir orantıdan bahsedilebilir. Psikoloğun unvanı, mesleki eğitim düzeyi, tecrübesi gibi faktörler psikoterapi fiyatları üstünde belirleyici bir rol oynamaktadır.

Özel bir merkezde psikolog ücretleri nedir sorusuna cevap bulmak bir telefonla mümkündür. Merkezler fiyat politikaları konusunda şeffaftır ve danışanlara seans öncesinde ne kadar bir ücret ödeyeceklerini açıklarlar. Bunun yanı sıra psikolojik testler ve diğer uygulamalar için de gitmeyi düşündüğünüz psikolojik danışmanlık merkezini arayarak psikolog saatlik ücretleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Psikolog ücretleri Konya ve çevresi için aklınıza takılan sorular arasında ise Psikon Terapi Konya merkezimizi arayarak, almak istediğiniz hizmet ve bu hizmet için gereken ücreti öğrenebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız

Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı