En İyi Psikolog Arayışlarımızda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Psikoloji alanında hizmet almak günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilir olmuştur. Kişiler, ruhsal sıkıntılarını, psikolojik problemlerini ve duygusal sorunlarını çözmek için psikologlara başvurmaktadır. Tıpkı diğer sağlık hizmetleri gibi ruh sağlığımız için seçeceğimiz uzmanlar da büyük önem taşımaktadır. Her şeyden önce, kişiler çoğu kez başka kimseye anlatmadıkları, duygu ve düşüncelerini psikologları ile paylaşır. Bu da psikolog seçimini daha da önemli bir hale getirmektedir. İşte bu noktada insanlar en iyi psikolog yorumları ve tavsiyelerine kulak kabartırlar.

Peki Türkiye’nin en iyi psikoloğu kimdir sorusuna bir cevap bulabilir miyiz? Elbette psikoloji gibi geniş bir alanda hizmet veren, birçok konuya çözüm sağlayan bir bilim dalında en iyi psikolog önerisi biraz imkansız görünmektedir. Çünkü kişinin psikoloğu ne için aradığı çok önemlidir. Panik atak için en iyi psikolog ile OKB de en iyi psikolog kesinlikle farklı kişiler olabilmektedir. Çünkü psikologlar, üniversitelerin 4 yıllık psikoloji bölümlerini bitirince psikolog unvanını alsalar da bu alanda çalışmaya devam ederler ve farklı konularda tecrübeler kazanarak bu alanlarda başarı oranlarını yükseltirler. Bazen sizin için en iyi psikolog depresyon alanında uzmanlaşmış bir kişi olabilirken bir başkası için en iyi psikolog önerileri cinsel terapi alanında uzmanlaşmış psikologlar arasından çıkabilir.

Elbette en iyi psikolog kimdir denince tek bir cevap bulmak mümkün olmasa da yukarıda da belirttiğimiz gibi neye ihtiyacınız olduğunu bilmek, iyi psikologları seçmenize yardımcı olacaktır. Sizin ihtiyacınız olan alanda en iyi uzman psikolog tercihleri muhakkak vardır. Bu nedenle öncelikle hangi alanda yardıma ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Depresyonda mısınız? Evliliğiniz ile ilgili sorunlarınız mı var? Yaşadığınız travmatik bir olayı atlatamıyor musunuz? Takıntı hastalığınız mı var? Cinsel sorunlar mı yaşıyorsunuz? Önce bu sorulara cevap verin ve hangi alanda uzman bir psikoloğa ihtiyacınız olduğunu netleştirin. Ardından bu alanda en iyi psikolog hangi hastanede sorusunu sorabilirsiniz.

En iyi psikolog arayışlarımızda nelere dikkat etmeliyiz sorusunun bir diğer cevabı da psikologda beklediğimiz özelliklerdir. Örneğin bazı kişiler en iyi bayan psikolog arayışında olabilir. Çünkü yaşadıkları sorunu bir kadın ile daha rahat paylaşabileceğini düşünüyor olabilir. Ya da tam tersi en iyi erkek psikolog da bir başka danışanın tercihi haline gelebilir. Bunun yanında kişinin nerede yaşadığı ve tedavi için en fazla nereye gidebildiği de sorulacak sorular arasındadır. Örneğin Ankara’da yaşayan biri için en iyi psikolog İstanbul ve çevresi için öneriler arasında çıkıyorsa, kişi için verimli bir sonuç olmayacaktır. Aynı şekilde İstanbul’da yaşayan biri için en iyi psikologlar Ankara sonuçları herhangi bir şey ifade etmeyebilir. Çünkü kişinin her zaman bu şehre seyahat etmesi ve seanslara kalıcı ve sürekli bir şekilde katılması zorlaşacaktır.

Ancak günümüzde elbette teknoloji ile psikoloji alanında da gelişmeler yaşanmış, birçok online hizmet gibi online terapi de mümkün hale gelmiştir. Özellikle yurtdışında yaşayan Türkler için online psikolog hizmetleri ulaşılabilirdir. Bu noktada kişiler en iyi online psikolog konusunda arayışlara girebilir. Bu noktada online en iyi psikolog seçimi yaparken önceki kullanıcıların yorumları ve önerileri gözden geçirilebilir.

Kişinin en iyi psikolog arayışında bir diğer dikkat edeceği nokta ise psikoloğun nerede hizmet verdiğidir. Bazı psikologlar özel hastanelerde bazıları özel merkezlerde bazıları belediyelerde bazıları da devlet hastanelerinde hizmet vermektedir. Kişi eğer ücretsiz psikolog önerisi istiyorsa en iyi psikolog devlet hastanesi diyerek arama yapabilir ve bu arama sonuçlarına göre tercihlerini yapabilir. Konya en iyi psikolog öneri ve tavsiyeleri için arayışta olanlar da Psikon Terapi merkezini arayarak 7/24 uzmanlarla görüşebilir.

Diğer Blog Yazılarımız

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı