Online Terapi Ücretleri

Psikoloğa gitmek son yıllarda insanların daha çok tercih ettiği bir durum olmaya başlamıştır. Bunda toplumda psikoloğa gitmekle ilgili ön yargıların yavaş yavaş kırılmaya başlanması, kişinin tıpkı fiziksel sağlığı için doktora gitmesi gibi, duygusal ve metal sağlığı için de işin uzmanlarından destek almasının normal karşılanması etkilidir. Peki iyi psikolog nasıl seçilir? En iyi psikolog diye bir kavram yoktur. Bu hangi şehir ya da hangi ülkede yaşadığınızla ilgili değildir. İster Konya en iyi psikolog arayışına girin, ister Türkiye en iyi psikolog arayışına girin, bir psikoloğun sizin ve yaşadığınız süreçler için iyi bir tercih olması yeterlidir. Bunun için de Konya uzman psikolog ya da Konya klinik psikolog arayışınızda probleminiz konusunda tecrübe ve eğitim sahibi psikologlara yönelmeniz gereklidir.

 

Psikolog Terapi Ücretleri Ne Kadardır?

Psikolog terapileri için ayıracağınız bütçe seçeceğiniz psikoloğa göre değişmektedir. Psikolog terapi ücretleri terapiyi alacağınız kişiye ve kuruma göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden psikolog seans ücretleri sizin seçeceğiniz psikoloğa, yüz yüze terapi ya da online terapi olup olmadığına, kliniğin bulunduğu şehre ve hatta semte göre değişmektedir. Devlet hastaneleri psikoterapi konusundan kişilere ücretsiz psikolog hizmeti sunmaktadır. Buna rağmen kişiler verilen hizmetin daha özel olmasını tercih ederek, ucuz psikolog arayışlarına da girebilmektedirler.

 

İstanbul Psikolog Terapi Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul’da bulunan psikologlar ve psikolojik danışmanlık hizmeti veren kurumlar büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Psikolog terapi ücretleri, kliniğin bulunduğu semte göre de farklılık gösterir. Bakırköy, Avcılar gibi semtlerdeki psikolog fiyatları ile Nişantaşı ve Etiler gibi semtlerdeki psikolog seans fiyatları arasında büyük farklar bulunmaktadır. Kira ve hizmet verilen semte göre fiyatlar 200 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. Eğer psikolojik danışmanlığı veren kişi popüler ve donanımlı ise bahsi geçen fiyatlar daha da yükselebilmektedir. Konya psikolog ücretleri ise İstanbul’dan farklıdır. Konya’da bulunan kliniklere göre fiyatlar, 100 ila 300 TL arasında değişmektedir. Konya en iyi psikolog tavsiyelerinde fiyatların bazen bu rakamları aştığı da görülebilmektedir. Ancak başta da belirttiğimiz gibi herkes için iyi psikolog diye bir kavram gerçek değildir. Konya en iyi psikolog tavsiyesi, bu kişinin sizin için en iyi ve en uygun psikolog olduğunu göstermez.

 

Online Terapi Ücretleri Nedir?

Kişiler psikolog arayışına girdiklerinde yüz yüze terapi almaktan kaçınabilirler. Örneğin kişi problemlerini bir kişi ile paylaşırken utanabilir. Bunun yanı sıra kişi, psikoloğa uzak bir bölgede yaşıyor olabilir. Örneğin Konya psikolog arayışında bulunan bir kişi ilçede yaşıyor ve şehre sürekli gelemiyor olabilir. Konya online terapi hizmetine bu nedenle ihtiyaç duyabilir. Ya da kişi küçük çocuğunu ya da bakımına muhtaç yakınını bırakamadığı için Konya online terapi ücretleri konusunda bilgi sahibi olarak bu şekilde profesyonel destek almayı tercih edebilir. Online terapi ücretleri genellikle 50 ila 150 TL arasında değişmektedir. Güncel terapi fiyatları için size uygun terapisti bulmanız ve çalıştığı kurum ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Peki yüz yüze psikoterapi ücretleri ile online psikolog ücretleri arasındaki fark neden kaynaklanmaktadır? Online olarak gerçekleştirilen seanslarda psikologlar özel bir ofise ve bu ofisin giderlerine bağlı bulunmuyor. Bu da onların daha uygun fiyatlı terapi yapmasına ve online terapi sürecinin daha uygun maliyetle daha çok kişiye ulaşmasına neden oluyor.

Psikolog muayene ücretleri söz konusu olduğunda fiyatlar kişilerin kulağına fazla gelse de aslında herhangi bir doktorun muayene fiyatına göre daha makul olduğu göze çarpıyor.

Diğer Blog Yazılarımız

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı