Luisa Duss
Psikanalitik Öykü Testi

Luisa Duss Psikanalitik Öykü Testi Nedir? Nasıl ve Kim Tarafından Uygulanır?

Luisa Duss Testi, çocuklara yönelik projektif bir testtir. Yani test uygulanan kişinin analizi resim, hikaye gibi uyarıcı yoluyla yapılır.

Test, İsviçre’de L. Verlag Hans Huber Duss tarafından geliştirilmiştir. Testte yarım kalmış 10 öyküye yer verilir. Çocuklardan bu öyküyü tamamlaması istenir. Öyküler çocuklara yönelik hazırlanmıştır.

Her öykü ile çocuğun komplekslerine yönelik analiz yapmak hedeflenmiştir. Çocuklara öykülerin başı anlatılır ve çocuk, uygulayıcı tarafından öyküyü istediği gibi tamamlaması için yönlendirilir.

Çocuklara test sırasında verilen yarım kalan hikayelerin başlıkları arasında, kuş öyküsü, evlilik yıl dönümü öyküsü, kuzu öyküsü, cenaze öyküsü, korku öyküsü, fil öyküsü, yapılmış eşya öyküsü, anne baba ile gezinti öyküsü, haber öyküsü ve fena rüya öyküleri yer alır.

Her öyküde çocuğun anne babasına olan bağlılığı, kardeşlik kompleksleri, bunalım, saldırganlık, kendini cezalandırma isteği, inatçılık, istek ve korkular gibi duygularını analiz edebilecek veriler elde edilir.

Test 4 – 12 yaş arasındaki çocuklara bireysel olarak uygulanır. Her oturumda tek bir kişi ile uygulanması gereken test grup olarak uygulanmaya uygun değildir.

Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi, Luisa Duss Testi’nin eğitimini almış profesyonelleri ile size hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Uzman Kadromuz

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı