Psikon Terapi Psikolojik Test Uygulamaları İle Dikkatleri Çekiyor

Psikon Terapi Psikolojik Test Uygulamaları İle Dikkatleri Çekiyor

Konya'da açıldığından bu yana bir çok kişiye danışmanlık ve terapi uygulamaları ile hizmet veren Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışma Merkezi şimdi de uyguladıkları bir çok test ile problem daha kendini göstermeden çözümü için çalışmalar yapıyor. Özellikle çocuklar için uyguladıkları bir çok testin yanında yetişkinler için de bir çok test ile insanların yardımına koşmaktadır.

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışma Merkezi  Yöneticisi Uzm. Psikolog Deniz AKINCI  "Konya da bir çok hastane ve terapi merkezlerinde psikolojik danışmanlık ve terapi hizmeti verilmektedir. Ancak bu alanda yapılan testlerin her ne kadar ne olduğu bilinse de testin uygulanış ve yorumlanışında büyük sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Bu alandaki eksikliğin farkına vardığımızdan itibaren bu eksikliği gidermek için sürekli çalışıyor ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışma Merkezinin terapilerde kullandığı başlıca testler ise MMPI Kişilik Testi, Semptom Tarama Testi(SCL-90-R), Tematik Algı Testi (TAT), Zeka Testleri(WİSC-R , PORTEUS) , Gelişim Tarama Testi (AGTE) olmak üzere bir çok psikolojik test uygulamaktadırlar. Bu testler ile  güvenilir bilgi elde edildiği ve tedavi sürecini buna göre şekillendirdiklerini belirtmektedirler.

Bu testler hakkında detaylı bilgiye websitemizde ki testlerimiz bölümünden ulaşılabilir.