Psikon Terapi Psikolojik Test Uygulamaları İle Dikkatleri Çekiyor

Konya’da açıldığından bu yana bir çok kişiye danışmanlık ve terapi uygulamaları ile hizmet veren Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışma Merkezi şimdi de uyguladıkları bir çok test ile problem daha kendini göstermeden çözümü için çalışmalar yapıyor. Özellikle çocuklar için uyguladıkları bir çok testin yanında yetişkinler için de bir çok test ile insanların yardımına koşmaktadır.

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışma Merkezi  Yöneticisi Uzm. Psikolog Deniz AKINCI  “Konya da bir çok hastane ve terapi merkezlerinde psikolojik danışmanlık ve terapi hizmeti verilmektedir. Ancak bu alanda yapılan testlerin her ne kadar ne olduğu bilinse de testin uygulanış ve yorumlanışında büyük sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Bu alandaki eksikliğin farkına vardığımızdan itibaren bu eksikliği gidermek için sürekli çalışıyor ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışma Merkezinin terapilerde kullandığı başlıca testler ise MMPI Kişilik Testi, Semptom Tarama Testi(SCL-90-R), Tematik Algı Testi (TAT), Zeka Testleri(WİSC-R , PORTEUS) , Gelişim Tarama Testi (AGTE) olmak üzere bir çok psikolojik test uygulamaktadırlar. Bu testler ile  güvenilir bilgi elde edildiği ve tedavi sürecini buna göre şekillendirdiklerini belirtmektedirler.

Bu testler hakkında detaylı bilgiye websitemizde ki testlerimiz bölümünden ulaşılabilir.

Diğer Blog Yazılarımız

Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı