Başarılı Bir Hayat İçin 15 Öneri

Başarı” kelimesi söz konusu olunca ilk akla gelen şey “para” oluyor?

Peki bu doğru mu?

“Başarılı bir hayat” dendiğinde hayatı boyunca çok para kazanmış biri mi geliyor aklınıza?

Yoksa başarılı bir hayatın parayla çok da ilgisi yok mu?

Elbette kişinin kendini maddi anlamda güvende hissetmesi önemli. Ancak insanın yaşlandığı zaman kendine “İyi bir hayat yaşadım mı?” diye sorduğunda alacağı cevap çok daha önemli!

Her birimizin bu hayattan farklı beklentileri olsa da başarılı bir hayat için 15 genel öneriyi sizin için bir araya getirdik;
1. Kim olduğunuzu bilin. Değerlerinizin farkında olun.
2. Yanınızdayken tamamen kendiniz gibi davranabildiğinizi küçük bir grup yakınınız olsun. Bu bir kişi bile olsa hiçbir şeyi gizlemeden kendiniz gibi olabilmek büyük bir şanstır.
3. Her zaman görüşemeseniz de sizin başarılarınızı kutlamaktan mutlu olacak, dünya başınıza yıkıldığında telefonun diğer ucundan size destek olacak bir arkadaş çevreniz olsun.
4. Yarının garantisi olmadığını unutmayın. Nelere şükrettiğinizi kendinize hatırlatın ve bunu daima dile getirin.
5. Cömert olun. Etrafınızdaki insanlara sonrasını düşünmeden, size aynı şekilde döneceğini ummadan cömertliğinizi gösterin.
6. Kendinizi geliştirme fırsatını kaçırmayın. Mükemmel olmanıza gerek yok, sadece daha iyi bir siz olun yeter.
7. Bu dünyada acının ve mücadelenin olduğunu unutmayın. Ancak bu gerçek sizin güzel olanı görmenize engel olmasın.
8. Sevin! Delicesine ve sonuna dek sevin. Ailenizi, eşinizi, çocuklarınızı, hayvanları, dünyayı ve hatta yabancıları sevmekten korkmayın!
9. Tutku duyduğunuz ve size huzur veren şeyleri bulun. Bu iki şey aynı olabilir. Onları hayatınızdan asla çıkarmayın ve sık sık yapın.
10. Kendi hayat haritanızı çıkaracak kadar cesur olun. Başkalarının beklentilerine göre değil, kendi isteklerinize göre yaşayın.
11. Hatıralarınızı biriktirin. Sizi üzen, sizi güldüren, sizi mutlu eden tüm hatıralarınız sizinle birlikte olsun.
12. Ne zaman susup karşınızdakini dinlemeniz gerektiğini bilin. Herkesin konuşmaya ihtiyacı vardır, unutmayın.
13. Zehirli alışkanlıklardan ve zehirli kişilerden kurtulun.
14. Unutmayın, sağlığınız, barınacak bir eviniz, temiz suyunuz ve yiyeceğiniz varsa dünyadaki şanslı insanlardansınız.
15. Kendinizi, gülmeyi ve aptallık etmeyi unutacak kadar ciddiye almayın. Ve asla dünyayı bir çocuğun gözlerinden görmeyi unutacak kadar yaşlanmayın. Olgunluk ve çocuksuluk aynı anda var olabilir.

Diğer Blog Yazılarımız

Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı