Uzman Klinik Psikolog Seval Tümkaya

Uzm. Kl. Psk.Seval Tümkaya, 1990 yılında İskenderun’da doğdu. Liseyi Şemsettin Mursaloğlu lisesinde okuduktan sonra Pamukkale Üniversitesi’ni kazandı fakat gönlü hep Psikoloji bölümünde kaldığından tekrar sınava girerek Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji bölümünü %100 burslu olarak kazandı. Lisansı sırasında Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubunda aktif rol aldı. 21. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde Problemli internet kullanımı, kişilerarası ilişkiler ve yalnızlık duygusu adlı makale çalışmasının poster sunumunu yaptı. Eğitimi sırasında bölümüyle alakalı çeşitli seminer ve kongrelere katılmış, üniversiteden yüksek şeref derecesiyle mezun olmuştur. Mezun olduktan hemen sonra İstanbul Aydın Üniversitesi’nde MEB onaylı 450 saatlik Aile Danışmanlığı Uzmanlığı eğitimine başlamış bu sırada huzurevinde 2 ay staj yapmıştır. Özel Eğitim Merkezi’nde çalışmış, özel gereksinimli çocuklarla ve aileleriyle çalışmalar yürütmüştür. Yüksek lisansını İstanbul Arel Üniversite’nde Klinik Psikoloji üzerine yapmış olup bu sırada Psikiyatri Kliniğinde çalışmaya başlamıştır. Burada psikiyatrlarla çalışmış düzenli aralıklarla hasta takibi yapmıştır. Klinik psikoloji eğitimi sırasında Rorschach ve TAT test eğitimine başlamıştır. Ayrıca Türk Psikologlar Derneği üyesi olup Çocuklar için Wisc-4 zeka testi eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisansını Depresyonun Bağlanma Stilleri ile İlişkisine Yönelik Bir Derleme Çalışması konulu bitirme projesi ile tamamlamıştır. Terapi eğitimi olarak Şema terapi ve Çocuk Merkezli Oyun terapisi eğitimi almış ve bu alanda yetişkin, aile ve çocuk terapisi yapmaktadır. Şu anda da Uzman Klinik Psikolog olarak Psikon Psikolojik Destek Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorumlar

10 yıllık evliyiz sinir ve stres sorunlarım yüzünden çocuklarım ve eşimle aramda bir soğukluk oluşmuştu. Seval hanım evliliğimi ve hayatımı kurtarmamda yardımcı oldu kendisine çok teşekkür ederim.

02-01-2021

Çocuğumun stres ve depresyon sorunları için Seval hanımla görüştüm oğlum şuanda eskiye dönüp baktığında kendisini neredeyse tanıyamıyor Seval hanıma bu konuda destekçimiz olduğu için kendisine çok teşekkür ederim.

Burcu Özer
27-12-2020

Uçak ve asansör korkularımla uzun süredir baş etmeye çalışıyordum fakat bir türlü yenemedim Doktor hanım saolsun bana çok yardımı dokundu tavsiye ederim kendisi çok güler yüzlü ve samimi birisidir.

Hakkı Özalcı
12-01-2021

Kızımızın okul korkusu için başvurmuştuk. Okula karşı içi her zaman korku doluydu kızım seval hanımla görüşmeye başladıktan sonra onunla hep vakit geçirmek istedi şuan okulunuda seval hanım kadar çok seviyor 🙂 Kendisine çok teşekkür ederiz minnettarız.

Kübra Aydeniz
06-01-2021