Uzman Klinik Psikolog Seval Tümkaya

Psikoloji lisans programını Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde %100 burslu olarak kazandım. Lisans eğitimim sırasında Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer aldım. 21. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde “Problemli İnternet Kullanımı, Kişilerarası İlişkiler ve Yalnızlık Duygusu” adlı makalemin poster sunumunu yaptım. Kongre eğitim atölyelerine katıldım. Eğitimim sırasında bölümümle alakalı çeşitli seminer ve kongrelere katıldım. Üniversiteden dereceyle mezun oldum. Lisans mezuniyetimin hemen ardından İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 450 saatlik “Aile Danışmanlığı Uzmanlığı” eğitimimi tamamladım. Bu sırada huzurevinde 2 ay staj yaparak yaşlılar ve ailelerine psikolojik destek çalışmaları yürüttüm. Ayrıca özel eğitim merkezinde çalışarak özel gereksinimli çocukların aileleriyle çalışmalar yaptım. Bu sayede farkındalık eğitimleri oluşturdum. Yüksek lisansıma İstanbul Arel Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji üzerine başladım. Bu sırada Özel Psikiyatri Kliniği’nde psikiyatristlerle çalışarak düzenli aralıklarla hasta takibi yaptım. Klinik psikoloji eğitimim sırasında Rorschach ve Tat test eğitimime başladım. (Rorschach ve Projektif Testler Derneği- İrem Erdem Atak) Türk Psikologlar Derneği’nden Wisc-4 Çocuklar İçin zeka testi eğitimimi tamamladım. Yüksek lisansımdan “Depresyonun bağlanma stilleri ile ilişkisine yönelik bir derleme çalışması” konulu bitirme projem ile mezun oldum. Şema terapi, Aktarım odaklı terapi ve Bilişsel davranışçı terapi eğitimi aldım. Şu anda yetişkin ve aile terapistliği yapmaktayım. Son olarak Uzman Klinik Psikolog olarak Psikon Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Yorumlar

10 yıllık evliyiz sinir ve stres sorunlarım yüzünden çocuklarım ve eşimle aramda bir soğukluk oluşmuştu. Seval hanım evliliğimi ve hayatımı kurtarmamda yardımcı oldu kendisine çok teşekkür ederim.

Çocuğumun stres ve depresyon sorunları için Seval hanımla görüştüm oğlum şuanda eskiye dönüp baktığında kendisini neredeyse tanıyamıyor Seval hanıma bu konuda destekçimiz olduğu için kendisine çok teşekkür ederim.

B.... Ö...

Uçak ve asansör korkularımla uzun süredir baş etmeye çalışıyordum fakat bir türlü yenemedim Doktor hanım saolsun bana çok yardımı dokundu tavsiye ederim kendisi çok güler yüzlü ve samimi birisidir.

H.... Ö....

Kızımızın okul korkusu için başvurmuştuk. Okula karşı içi her zaman korku doluydu kızım seval hanımla görüşmeye başladıktan sonra onunla hep vakit geçirmek istedi şuan okulunuda seval hanım kadar çok seviyor 🙂 Kendisine çok teşekkür ederiz minnettarız.

K.... A.....