Uzman Klinik Psikolog Ayşen Köse

Uzman Klinik Psikolog Ayşen Köse

2018 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji alanını İngilizce olarak bitirmiş bulunmaktayım. Lisans eğitim sürecinde bir çok eğitime katılma ve kendimi geliştirme şansım oldu. Benim için çok kıymetli hocalarım ile birlikte farklı ve çeşitli araştırmalarda yer alarak bilimsel çalışmalara katkıda bulundum.

2016 yılında Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi ve Sakarya Toplum Ruh sağlığı Merkezi’nde lisans stajımı bitirdim. Stajım boyunca bir çok vakayı inceleyip tecrübe kazanma fırsatı buldum. Çok değerli hocalarım ile birlikte Psikodrama uygulamalarına katılma şansım oldu. Post travmatik stres bozukluğu, Depresyon, OKB, Yaygın Kronik Anksiyete Bozukluğu, Alzheimer zihin testleri, Unutkanlık testleri, hafıza testleri, Mental Retardasyon tanısı alan danışanların seanslarında gözlemci olarak bulundum.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde şizofreni teşhisi alan danışanlar ile farklı ve birden fazla etkinliklere katılma ve inceleme ve ev ziyaretlerine katılma şansım oldu. Lisans eğitimimden hemen sonra Çocuk alanında eğitimlerimi tamamladım. Raven Progressive Matris Testi, Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuklarda yemek yeme bozukluğu, tırnak yeme alışkanlıkları, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Masal Terapisi, Catell 2-A Zeka Testi, Çocuk Testleri (Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Frankfurter Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği, Sınav stresi ile başa çıkma, Depresyon ile baş edebilme, Burdon Dikkat Testi, Beier Cümle Tamamlama, Arzu Listesi, Louisa Duss Psikanalitik Hikâyeler Testi, Peabody Resim, Kelime Eşleştirme Testi, Holland Meslek Envanteri

Otizm Tarama Ölçeği (M- CHAT)) uygulama ve raporlama eğitimlerimi başarıyla bitirerek tamamladım. Hemen sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimime başladım.Yüksek Lisans Projemi  “Çocukluk Travmasının Sınırda Kişilik Bozukluğuna Etkisi “üzerine yazdım.

 

Uyguladığım Testler; Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Frankfurter Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Beier Cümle Tamamlama,Arzu Listesi, Louisa Duss Psikanalitik Hikâyeler Testi, Catell 2-A Zeka Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği, Raven Progressive Matris Testi, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Beck Anksiyete ve Beck Depresyon Ölçeği, SCL 90-R Ruhsal Belirti Tarama Listesi,Kent E.G.Y.,Montreal Bilişsel Değerlendirme (MoCA),Standardize Mini Mental Test (SMMT).

Yetişkinler için; Kişilik Bozuklukları, Panik Atak, Agorafobi, Aneroksiya Nevroza, Bulimia Nevroza, Tıkınırcasına yeme bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Fobiler, Adet öncesi disforik bozukluk, Yaygın anksiyete bozukluğu, Somatik belirti bozukluğu Depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Cinsel İşlev Bozuklukları, Vajinismus, Geç Boşalma, Erken Boşalma, Erektil bozukluk, Kadın cinsel ilgi bozukluğu, Aile İçi İletişim Sorunları, Anne-Baba Eğitimi ve Danışmanlığı, Boşanma Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Çift Terapisi, Öfke kontrolü alanlarında tedavilerimi sürdürmekteyim.

İlgilendiğim Hastalıklar; Aile İçi İletişim Bozuklukları, Genel Psikoloji Tedavisi, Alzheimer Testi, Bilinçli Farkındalık, Çocuk Gelişimi Takip Süreci, Asperger Bozukluğu – Otizm, Anne ve Baba Ebeveyn Danışmanlığı, Aile Terapisi Danışmanlığı, Alzheimer Zihin Testleri, Anksiyete Bozuklukları, Boşanma Oryantasyonu Ve Evlilik Krizleri, Antisosyal Kişilik Bozukluğu, Aile Danışmanlığı, Bebek Gelişimi, Beslenme Bozuklukları-Obezite, Beyin Hastalıkları, Bioenerji, Bipolar Bozukluk, Kişisel Terapi, Kişilik Bozukluğu alanlarında sizlere hizmet vermekteyim.

Yorumlar

Ayşen hanımla çift terapilerine başladık birkaç ay kadar önce problem yaşadığımız konularda çok aydınlatıcı oldu bize çok iyi geldi daha önce de başka arkadaşlarımız kendisinden çift terapisi almıştı bu konuda görüşleri faydalı bizler çok memnun kaldık

6 yaşında çocuğu getirdim.Çok öfkeliydi çok hrıçındı.Ayşen hanımın desteği ve biz yardımcı olmasıyla sorunlarımızı aşmaya başladık.Bizler de değişimin bir parçası olduk.Oyun terapisi seanslarından sonra çocuğumuz çok mutlu çıkıyor.Ayşen hanım evde yapabileceğimiz etkinlikler konusunda da bize yardımcı oluyor.Aradığımızda ulaşabiliyoruz.Mesajlarımıza dönüş sağlıyor ilgisinden dolayı çok memnunuz ve devam edeceğiz.

F.... K...

Benim ikiz çocuklarım var. Kendi aralarında olan tartışma kavgalardan hem kendileri hem ben yıprandım Ayşen hanımın bu konuda bizlere çok büyük katkısı oldu kendisine çok teşekkür ediyorum ve tavsiye ediyorum. Kendisi çok iyi bir psikolog.

M.... Ö...

7 yaşında bir kızım var çok içine kapanık ve çok sessiz olduğu için geldik oyun terapisine.Ayşen hanım her seans bizleride bilgilendiriyor ve yönlendiriyor.Kızım seanslara giderken çok mutlu oluyor. Değişimi şimdiden görmeye başladık çocuklarla iletişi çok iyi Ayşen hanımın gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

A..... Y.....

Hakkımda

Adım Soyadım:Ayşen Köse
Telefonum: 0332 322 01 03
Uzmanlıklarım: Klinik Psikolog – Pedagog – Aile Danışmanlığı – Kurumsal Danışmanlık – Test Uygulama – Psikoterapi – Yaygın Anksiyete
Derece Yüksek Lisans