Psikolojik Danışman Sena Sezer

Ortaöğretim ve liseyi Konya da bitirdim ardınden Necmettin Erbakan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünü kazandım, öğrenimim devam ederken ilkokul ve ortaokul kademelerinde stajımı gerçekleştirdim ve bir taraftan da DEHB tanısı almış bir öğrenciyle kariyer danışmanlığı, çocuklarla oyun grubu yürüttüm ve bunlara ek olarak özel bir danışma merkezinde asistanlık yaparak danışan gözlemlemeyi ve ön görüşme yapmayı deneyimledim.

4. Sınıfta Bireyle Psikolojik Danışmanlık dersi kapsamında süpervizyon eşliğinde danışan görmeye ve Konya Mizmer Danışmanlıkta staja başladım, stajımda 9 Tip Mizaç Modeli analizi öğrendim.

Mezuniyetimin ardından 2 yıl boyunca özel bir kurumda yetişkin& ergen yaş grubunda bireysel- çift ve cinsel danışmanlık hizmeti vermeye başladım, Konya ilinde pek çok eğitim kurumuna seminerler vererek, bolca köşe yazı yazdım. Ardından Antalya da Çocuk& Ergen terapisti olarak çalışmaya başladım.

Tüm çalışma hayatım boyunca daha yetkin olabilmek adına eğitimler ve süpervizyonlar aldım, almaya da devam etmekteyim.

Şu anda tüm bilgi birikim ve donanımlarımı siz değerli danışanlarımla paylaşmak üzere Konya’da faaliyet göstermekte olan Psikon Psikolojik Destek Ve Terapi Merkezi’nde hizmet vermekteyim.


Aldığım Eğitimler:
– EMDR Eğitimi- Davranış Bilimleri Enstitüsü (Emre Konuk)
– Çocuk Merkezli Oyun Terapisi- Lena Psikoloji (Reyhana Seedat)
– Filial Terapi- Lena psikoloji (Reyhana Seedat)
– Aile Danışmanlığı Eğitimi- İstanbul Gedik Üniversitesi
– Cinsel Terapi (Vajinusmus- Disparoni)- CİSED
– Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi- Türk Psikoterapistler Akademisi
– Oyun Terapisi Eğitimi-Mood Psikoloji
– SAS Eğitimi-SAS Center
– Çocuk Ergen Ön Görüşme Teknikleri Eğitimi- Mood Psikoloji
– Doç. Dr. Kenan Taştan- Temel Ennegram Eğitimi

Yorumlar

Kızımın sınav stresi ve ergenlik sorunları nedeniyle başvurmuştum. Daha önceden deneme sınavlarında bile yoğun stres nedeniyle sınavları tamamlamadan ağlayarak terk eden kızım şu an rahat bir şekilde sınavları tamamlıyor. Ergenlik dönemini de daha rahat ve olumlu geçirdiğini görmek ayrıca mutluluk veriyor. Kimse ile paylaşmadığı duygularını Betül hocam ile paylaştı ve bu konuda hocamın yardımları ile yaşadığı duygusal değişimleri daha rahat atlattı. Betül hanıma buradan destek ve yardımları dolayısıyla çok teşekkür ediyorum.

Kızım babasını kaybettiği için ve derslerinde, dikkat dağınıklığı gibi bazı sorunlar yaşadığı için uzman takviyesine ihtiyaç duyduk.Betül Hanım kızım ile görüştükten sonra derslerde artış başladı.Ve sonucunu da deneme sınavlarında görebiliyoruz

E.....e

Betül hanımla ilk görüşmemizden itibaren özellikle yaşadığım su korkusu ve kaygımdan dolayı seanslara başladık.Bu süreçte durumuma uygun Emdr terapisini ile devam ederken kaygılarım azaldı ve suyla alakalı korkum da azalmaya başladı. Seanslarda sorunlarıma yönelik ilerlenmesi ve doğru yönlendirme ile görüşmelerim başarılı sonlandı. Hayat konforumun bu süreçte artması beni en mutlu eden nokta.Bu süreçte aldığım tüm destek için Betül hanıma teşekkürler

H......

Çocuğumuzun ergenlik ve akran zorbaligiyla alakalı sıkıntıları vardı Betül hanımla iletişime geçtik bu süreçte çocuğumuzla ve bizimle yakından ilgilendi gerek bilgi donanımı gerek sıcak kanlı tavrıyla sürecimiz harika bir şekilde ilerledi cocugumdaki değişimleri farkettikce iyiki Betül hanım diyoruz iyiki sizinle tanışmışız çocuğumuzun ve bizim hayatımıza dokunduğunuz için ne kadar teşekkür etsem az iyiki varsınız emekleriniz için çok teşekkür ederim herkese tavsiye ediyorum Betül hanım alanında gerçekten uzman bilgi donanımı çok yüksek mesleğini hakkıyla yaptığı için tekrar tesekkurler

S..... B.....