Yönetici Uzman Psikolog İmgeterapist Gizem Daştan

2020 Haziran ayında Ufuk Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Ardından KTO Karatay Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans eğitimimi 2022 yılında tamamladım. Üniversite hayatım süresinde pek çok tecrübe kazanma şansım oldu. İlk olarak İngiltere-Brighton’da 2 ay boyunca dil eğitimi aldım. Türkiye’ye döndükten sonra eğitim sürecim boyunca birçok panel ve eğitimlere katıldım. Fakültedeki değerli hocalarım eşliğinde bir çok makale ve araştırmalarda faaliyet gösterip bilimsel çalışmalara katkı sağladım. Daha sonra 2019 yılında ilk olarak Dr. Sami Ulus Kadın Doğum Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde stajyer Psikolog olarak stajımı yaptım. Stajım boyunca çocuk zeka testleri üzerinde kendimi geliştirdim. Ergenlerde OKB, çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Otizm Spektrum Bozukluğu teşhisi alan danışanların görüşmelerinde gözlemci olarak bulundum. Yine aynı yıl Nevia Oran Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde geriatrik araştırmalar yaptım. Burada da şizofreni ve bipolar bozukluk tanısı alan bazı yaşlılarla temasa geçip gözlemleme şansım oldu. Mezun olduktan bir kaç ay sonra özel kurumlarda staj programlarına dahil oldum. Bu esnada Dokuz Tip Mizaç Modeli’ni yakından tanıyıp deneyimledim. Aynı zamanda Rorschach, SBST, SCL90, WISC-R gibi pek çok testi deneyimleyip Dokuz Tip Mizaç Modeli’ne göre raporlamayı tecrübe ettim. Bir diğer yandan bazı görüşmelerde psikodrama uygulamalarında aktif rol aldım., WISC-R, Objektif Testler (Benton Görsel Bellek Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Bender Gestalt, Metropolitan, Cattel, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Porteus Labirentleri, Frostig, Goodenough, Kent e.g.y, Gessel Testi) ve Psikopedogojik Açıdan Çocuk Resimleri Yorumlama ve Çocuk Testleri, Projektif Testler Uygulama ve Raporlama Egitimlerimi (Tematik Algı Testi, Louissa Duss Psikanalitik Öykü Testi, CAT/Childrens Apperception Test, FAT, Beier Cümle Tamamlama Testi) ve Oyun terapisi ve Masal terapisi eğitimlerimi başarıyla bitirdim. Eğitim dönemim boyunca aile danışmanlığı, çocuk ve ergen terapisi, cinsel terapi, çift terapisi ve psikolojik testler konusunda eğitimlerimi tamamlamış bulunmaktayım. Tüm bilgi birikim ve donanımlarımı siz değerli danışanlarımla paylaşmak üzere Konya’da ve Ankara’da faaliyet göstermekte olan Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin Ankara şubesinde hizmet vermekteyim.

Katıldığı Paneller/Konferanslar- Sertifikalar- Katılım Belgeleri

Çankaya Üniversitesi 2010-2011 “II. İngilizce Öykü ve Şiir Yarışması” Katılım Belgesi

ISIS EducationCertificate of Attendance – 15 hr/pr“General English Course” at Intermediate (B1) Level – 29.06.2015/21.08.2015

Ufuk Üniversitesi “Ufuk Psikolojide Günübirlik Sohbetler: Yaşlanma ve Tazelenme Konferans Ve Panel Programı” Katılım Belgesi

Ufuk Üniversitesi 16 saatlik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” Katılım Belgesi

Ufuk Üniversitesi “Duygular Konulu 1. Psikoloji Günü Etkinliği” Katılım Belgesi

Yaşam Artı “Yükselt Enerjini” Eğitim Sertifikası

Yaşam Artı “Motivasyon ve İçsel Liderlik” Eğitim Sertifikası

Yaşam Artı “Beden Dili ve Etkili İletişim Teknikleri” Eğitim Sertifikası

Yaşam Artı “Hitabet ve İnsanları Etkileme Sanatı” Eğitim Sertifikası

Ufuk Üniversitesi “İstismarın Öteki Yüzü Paneli

Ufuk Üniversitesi “Maddeye Bağımlı Olma Özgür Ol Paneli

Ufuk Üniversitesi “1-7 Kasım Dünya Disleksi Haftası Farkındalık Paneli

Kim Psikoloji- Doç. Dr. Sevcan Karakoç Demirkaya “Bebek, Çocuk ve Ergen İle Görüşme Teknikleri” Ruh Sağlığı Derneği Katılımcı Sertifikası

Kim Psikoloji- Frank Ochberg“Explaining PTSD”

Kim Psikoloji- Mert Akcanbaş“Psikolojik İlk Yardım Eğitimi”

Ankara Kariyer Polikliniği Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı“WISC-R Zeka Testi Eğitimi”

Ankara Kariyer Polikliniği Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı “ Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi (Catell 2A, Catell 3A, Gessel, GoodEnough, Peabody, Metropolitan, Frosing, Benton, AGTE, Porteus, Burdon Dikkat Testi, Bender Gestalt)”

Ankara Kariyer Polikliniği Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı “Projektif Testler Uygulama ve Raporlama Eğitimi”

Bilginet Akademi- Uzm. Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç- “Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi” (Halen)

Bilginet Akademi-Uzm. Klinik Psikolog Hatice Sönmez- “Masal Terapisi Uygulayıcı Eğitimi” (Halen)

ARAŞTIRMA VE YAYINLAR

Toplumsal Cinsiyet, Kadın ve Erkeğin Toplumdaki Yeri ve Aile İçinde Cinsiyet Farklılıkları

Beden imajı, Yaş, Cinsiyet, Sosyal Medya Kullanım Süresi ve Genel İyi Oluş Değişkenlerinin Gelişimsel Perspektif Açıdan İncelenmesi

Çocuklarla Çalışan Psikologlar İçin Etik

WISC-IV Testinin Okulda Uygulanmasının Tartışılması

Yorumlar

Gizem hanımla çocuğumun internet bağımlılığı için görüşmüştüm. Yapılan görüşmeler ve tedavi sonucunda oğlum bu bağlamdan çok rahat bir şekilde kurtuldu kendisine çok teşekkür ediyorum.

Oğlumun fazla agresif ve depresyonu nedeniyle bir psikoloğa başvurmaya karar verdim. Daha sonradan Gizem hanım ile tanıştık oğlumun bir kaç seans boyunca gitmek istemedi zorla götürmek zorunda kaldım. Daha sonradan kendi isteğiyle gitmeye başladı gerçekten çok memnun kaldık çok teşekkürler.

A.... Ö.....

Hayatımda yaşanan zorluklar beni çok etkilemesinden dolayı içime kapanık ve sessiz biri olmuştum hiçbir şeyden zevk veya tad alamıyordum. Daha sonra Gizem hanıma geldim. Arkama dönüp baktığımda tam olarak ruhsuz bir birey görüyordum bana bu yolu kat etmemde yardımcı olduğu için kendisine teşekkür ediyorum ve tavsiye ediyorum.

E.... B....

Ağır olarak geçirdiğim bir şok anından sonra davranış bozukluklarım için gittim Gizem Hanıma. Kendisi Güler yüzlü ve işini iyi yapan bir psikolog. Kendilerine teşekkür ederim .

E...... Ö.....