Uzman Klinik Psikolog Rüya Süllü

Rüya Süllü, 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünü eğitim dili İngilizce olarak bitirdi. Hemen ardından İstanbul Haliç Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. Yüksek Lisans tezini “2-6 yaş grubu çocuğu olan ebeveynlerin anne babaya bağlanma düzeyleri ile ebeveyn tutumları arasındaki ilişkinin bazı değişkenlere göre incelenmesi” üzerine yazdı. Kreş, hastane, huzurevi, rehabilitasyon ve danışmanlık merkezlerinde yaptığı stajlarının ardından, 2015’te Psikoyaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelere psikoterapi hizmeti verdi.

Çocuklar için; çocuk merkezli Bilişsel Davranışçı Oyun Terapileri ile Çocuklarda Görülen Davranış Bozuklukları (küfür etme, yalan söyleme, çalma ve hırsızlık, öfke ve saldırganlık, parmak emme, tırnak yeme, alt ıslatma), Kardeş Kıskançlığı, Çocuklarda İletişim Problemleri, Okul Fobisi, Tik Bozuklukları, Öğrenme Bozuklukları, Uyku Bozuklukları, Boşanma/Ölüm süreçlerinin çocuğa anlatılması, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), İnternet ve Oyun Bağımlılığı ile ilgili tedavilerini sürdürmektedir.

Uyguladığı testler; Bender–Gestalt Testi, Gesell Gelişim Testi, Okula Hazırlık Değerlendirme Testi, Çocuklarda Tematik Algı Testi (CAT), Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Koppitz İnsan Çizim Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ve Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (WISC-R)

Ergenler için; Ergenlikte Görülen Davranış Bozuklukları, Öfke Problemleri, Ders Çalışma ve Dikkat Problemleri, Sınav Kaygısı, İnternet ve Oyun Bağımlılığı alanlarında tedavilerini sürdürmektedir.
Uyguladığı testler; Sınav Kaygısı Ölçeği, Beier Cümle Tamamlama Testi

Yetişkinler için; Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) yöntemleri ile Takıntılar/Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Panik Atak, Fobiler, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Kişilik Bozuklukları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Evlilik ve İlişki Problemleri, Boşanma Problemleri, Cinsel Problemler, Doğru Nefes ve Gevşeme Teknikleri, Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü alanlarında tedavilerini sürdürmektedir.

Uyguladığı testler; Tematik Algı Testi (TAT), Mürekkep Testi (RORSCHACH), Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Beck Anksiyete ve Beck Depresyon Ölçeği, SCL 90-R Ruhsal Belirti Tarama Listesi
Şu an Konya Psikon Psikolojik Destek ve Terapi Merkezi’nde danışan kabul etmektedir.

Yorumlar

Merhaba. Ben OKB hastasıydım. 2 yıldır bu rahatsızlıkla savaşıyorum. Temizlik noktasında takıntılarım vardı. Ellerim sürekli pis gıbı gelıyor ve defalarca yıkıyordum aynı sekılde kıyafetlerımı. Toplu tasıma araclarını kullanamıyordum biriyle tokalaşamıyordum ve sonrasında boyle davrandıgım ıcın cok utanıyordum.4 aylık bir tedavı surecımız oldu Rüya hanımla. Rahatsızlıgımın gececegıne dair umudum yoktu ama atlattım. Zor bir süreç oldu çok çaba sarfettım aynı sekılde Rüya hanımda. İlaç kullanmadan bu dönemi atlattım şimdi hiçbiri yok düşünmüyorum aklıma bile gelmıyor. Tavsiye ederım cok tesekkur ederım.

02-01-2021

Merhaba,doğumdan 3 gun sonra bebegımı kaybettım.Allah kımseyi boyle bıseyle sınamasın gercekten cok ama cok zordu. 5 ay kadardısarı cıkamadım,eşim annem babam ve kardeslerım de dahıl olmak uzere butun yakın cevremle ıletısımım koptu. Rüya hanımı internetten tesadufen gordum, tedavıye acık olmadıgım bı dönem olmasına ragmen başladık. 3 ay boyunca uyguladıgı tedavı sayesınde eskı halıme dondum kendımı cok daha ıyı hıssedıyorum. Çok çok tesekkur ederım

Buse Karaman
27-12-2020

Benim kızım 8 yaşında ve disleksi rahatsızlığı var. İlk başlarda sorun yasamadık cok sukur ama okula baslamasıyla dıger arkadaslarından gerı kaldıgını hıssetmesı onun özguvenını zedeledı okula gıtmek istemedi. Herseyı bıraktı ödevlerini yapmadı, arkadaslarından uzaklastı çok zor zamanlar geçirdik. Rüya hanıma götürdük. Kızıma arkadas gıbı yaklastı aralarında cok guzel bır bağ oluştu.Okula derslerıne dört elle sarıldı. Bir anne için en önemlısı onun mutlu oldugunu görmek. Rüya hanıma sonsuz tesekkurler.

Meliha Erol
12-01-2021

Merhaba ben 4 yıl boyunca kanser tedavisi gördüm. Tedavim sonlandı ama içimde hala sürekli hasta olacağıma dair korkular oluştu. Başım bile ağrısa soluğu hastanede alır hale geldım ve bu düşünce çok rahatsız etti. Uyku düzenim bozuldu sürekli ilaç kullanmaya basladım. Rüya hanımı ınternetten buldum. Kaygılarımı yenmeme yardımcı oldu kendısıne tesekkur ederım.

Serkan Yıldız
06-01-2021