Uzman Klinik Psikolog Rüya Süllü

Rüya Süllü, 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünü eğitim dili İngilizce olarak bitirdi. Hemen ardından İstanbul Haliç Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. Yüksek Lisans tezini “2-6 yaş grubu çocuğu olan ebeveynlerin anne babaya bağlanma düzeyleri ile ebeveyn tutumları arasındaki ilişkinin bazı değişkenlere göre incelenmesi” üzerine yazdı. Kreş, hastane, huzurevi, rehabilitasyon ve danışmanlık merkezlerinde yaptığı stajlarının ardından, 2015’te Psikoyaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelere psikoterapi hizmeti verdi.

Çocuklar için; çocuk merkezli Bilişsel Davranışçı Oyun Terapileri ile Çocuklarda Görülen Davranış Bozuklukları (küfür etme, yalan söyleme, çalma ve hırsızlık, öfke ve saldırganlık, parmak emme, tırnak yeme, alt ıslatma), Kardeş Kıskançlığı, Çocuklarda İletişim Problemleri, Okul Fobisi, Tik Bozuklukları, Öğrenme Bozuklukları, Uyku Bozuklukları, Boşanma/Ölüm süreçlerinin çocuğa anlatılması, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), İnternet ve Oyun Bağımlılığı ile ilgili tedavilerini sürdürmektedir.

Uyguladığı testler; Bender–Gestalt Testi, Gesell Gelişim Testi, Okula Hazırlık Değerlendirme Testi, Çocuklarda Tematik Algı Testi (CAT), Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Koppitz İnsan Çizim Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ve Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (WISC-R)

Ergenler için; Ergenlikte Görülen Davranış Bozuklukları, Öfke Problemleri, Ders Çalışma ve Dikkat Problemleri, Sınav Kaygısı, İnternet ve Oyun Bağımlılığı alanlarında tedavilerini sürdürmektedir.
Uyguladığı testler; Sınav Kaygısı Ölçeği, Beier Cümle Tamamlama Testi

Yetişkinler için; Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) yöntemleri ile Takıntılar/Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Panik Atak, Fobiler, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Kişilik Bozuklukları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Evlilik ve İlişki Problemleri, Boşanma Problemleri, Cinsel Problemler, Doğru Nefes ve Gevşeme Teknikleri, Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü alanlarında tedavilerini sürdürmektedir.

Uyguladığı testler; Tematik Algı Testi (TAT), Mürekkep Testi (RORSCHACH), Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Beck Anksiyete ve Beck Depresyon Ölçeği, SCL 90-R Ruhsal Belirti Tarama Listesi
Şu an Konya Psikon Psikolojik Destek ve Terapi Merkezi’nde danışan kabul etmektedir.

Hakkımda

Adım Soyadım:Rüya Süllü
Telefonum: 0332 322 01 03
Uzmanlıklarım: Klinik Psikolog – Pedagog – Aile Danışmanlığı – Kurumsal Danışmanlık – Test Uygulama – Psikoterapi
Derece Yüksek Lisans

Son Yazılarımız

Kleptomani Nedir?

Kleptomani Nedir?

Kleptomani birçoğumuzun ismine aşina olduğumuz ancak altında yatan nedenler ve tedavisi konusunda detayları bilemediğimiz bir problemdir. Kleptomani nedir sorusuna verilecek…
Hipokondri Nedir?

Hipokondri Nedir?

Etrafınızda hasta olmadığı halde sürekli hasta olduğunu düşünen birileri var mı? Hastaneye gittiği, gerekli testleri olduğu halde, bir türlü ikna…