Uzman Klinik Psikolog Seval Tümkaya Konya

Uzman Klinik Psikolog Seval Tümkaya

Uzman Klinik Psikolog

  • Kategori:Konya Psikolog ve Pedagogları
  • Kurum:Psikon Konya Selçuklu Şubesi

Uzman Klinik Psikolog Seval Tümkaya

Uzman Klinik Psikolog

Psikoloji lisans programını Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde %100 burslu olarak kazandım. Lisans eğitimim sırasında Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer aldım. 21. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde “Problemli İnternet Kullanımı, Kişilerarası İlişkiler ve Yalnızlık Duygusu” adlı makalemin poster sunumunu yaptım.

Kongre eğitim atölyelerine katıldım. Eğitimim sırasında bölümümle alakalı çeşitli seminer ve kongrelere katıldım. Üniversiteden dereceyle mezun oldum. Lisans mezuniyetimin hemen ardından İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 450 saatlik “Aile Danışmanlığı Uzmanlığı” eğitimimi tamamladım. Bu sırada huzurevinde 2 ay staj yaparak yaşlılar ve ailelerine psikolojik destek çalışmaları yürüttüm.

Ayrıca özel eğitim merkezinde çalışarak özel gereksinimli çocukların aileleriyle çalışmalar yaptım. Bu sayede farkındalık eğitimleri oluşturdum. Yüksek lisansıma İstanbul Arel Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji üzerine başladım. Bu sırada Özel Psikiyatri Kliniği’nde psikiyatristlerle çalışarak düzenli aralıklarla hasta takibi yaptım. Klinik psikoloji eğitimim sırasında Rorschach ve Tat test eğitimime başladım. (Rorschach ve Projektif Testler Derneği- İrem Erdem Atak) Türk Psikologlar Derneği’nden Wisc-4 Çocuklar İçin zeka testi eğitimimi tamamladım.

Yüksek lisansımdan “Depresyonun bağlanma stilleri ile ilişkisine yönelik bir derleme çalışması” konulu bitirme projem ile mezun oldum. Şema terapi, Aktarım odaklı terapi ve Bilişsel davranışçı terapi eğitimi aldım. Şu anda yetişkin ve aile terapistliği yapmaktayım. Son olarak Uzman Klinik Psikolog olarak Psikon Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarımı sürdürmekteyim.

 

Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

İletişim

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı