Uzman Klinik Psikolog Kamuran Nur Gül

Uzman Klinik Psikolog Kamuran Nur Gül

Uzman Klinik Psikolog

 • Kategori:Konya Psikolog ve Pedagogları
 • Kurum:Psikon Konya Selçuklu Şubesi

Uzman Klinik Psikolog Kamuran Nur Gül

Uzman Klinik Psikolog

Tam burslu olarak kazandığım Uluslararası Final Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2021 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldum. %75 burslu olarak kabul aldığım Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan ise 2024 yılı Ocak ayında yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldum. Lisans bitirme projemi “Romantik ilişkilerde Kıskançlığın Psikanalitik Perspektiften İncelenmesi Üzerine Nitel Bir Araştırma” başlıklı bir araştırma ile tamamladım. Yüksek lisans tezimi ise “Evli Bireylerin Evlilikteki Rol Beklentileri İle Bağlanma Yaralanmaları ve İlişkiye Yönelik Obsesyon ve Kompulsiyonlarının İncelenmesi” başlıklı araştırma konusu üzerine yazdım. 6 yıllık eğitim sürecim boyunca mesleki gelişimim için çeşitli eğitimlere katıldım. Aynı zamanda bilimsel araştırmalarda görev alarak ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanan makalelerde yazar olarak yer aldım. Klinik psikoloji alanına olan ilgimden dolayı lisans eğitimimdeki ilk stajımı Psikiyatrist Dr. Cengiz Özdemir Kliniği’nde yaptım. Yüksek lisans eğitimimde ise Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde klinik stajımı tamamladım. Yüksek lisans eğitimim sürecinde görev aldığım danışmanlık merkezinde bireysel ve kurumsal alanlarda psikolog kimliğim ile hizmet verdim. Bu süreçte öğrencilere ve ebeveynlere yönelik psikolojik destek hizmeti kapsamında eğitim ve seminerler düzenledim. Aynı zamanda yüz yüze ve online olarak aile-çift ve bireysel yetişkinlere yönelik psikoterapi desteği sağlamaya devam ettim.

Psikoloji alanı her geçen gün gelişen ve değişen bir yapıda olması sebebi ile biz alan uzmanlarına hayat boyu öğrenmenin kapısı hep açıktır. Bu bağlamda psikoterapi alanında verdiğim hizmette danışanlarıma daha yararlı olabilmek adına alana dair gelişmeleri yakından takip ederek gerekli eğitimleri de almaya devam etmekteyim. Tüm deneyimlerim ile birlikte Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık bünyesinde birbirinden farklı ve değerli hayat hikayelerine eşlik eden bir uzman olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Akademik Yayınlar:

 • Gül, K. N., Şen, A. T. ve Canbolat, F. (2021). “Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm” Filminin Psikopatoloji ve Nesne İlişkileri Temelinde İncelenmesi. AYNA Klinik Psikoloji Dergisi, 8 (1) , 126-142 . DOI: 10.31682/ayna.701127
 • Gül, K. N. (2023).Bağlanma, bağımlılık ve öfke kapsamında bir olgu sunumu. PEARSON JOURNAL, 8(24), 237-246.

 

Aldığım Eğitimler:

 • Aile Danışmanlığı Eğitimi (Milli Eğitim Bakanlığı, 450 saat)
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
 • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi
 • Kriz, Travma, Ölüm ve Yas Danışmanlığı Eğitimi
 • Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulayıcı Eğitimi
 • Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi ve Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi
 • Tematik Algı Testi (TAT), Çocuklar İçin Algı Testi (CAT), Louisa Duss Psikanalitik Öyküler Testi Uygulayıcı Eğitimi
 • 60 Farklı Psikoterapi Tekniği Uygulayıcı Eğitimi
 • Eğiticinin Eğitimi (Mesleki Eğitim Kursu, T.C. İstanbul Esenyurt Üniversitesi)
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

İletişim

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı