Psikolog İş İlanları Nerede Aranır? Güvenilir Siteler Hangileridir?

Psikolog İş İlanları Nerede Aranır? Güvenilir Siteler Hangileridir?

Psikoloji bilimi özellikle son yıllarda gençlerin kariyer yolu olarak daha çok tercih ettiği bilim dallarındandır. Hem toplumsal olarak psikoloji biliminin ve psikologların daha kolay kabul edilmesi hem de toplumda psikoloğa gitmek işe yarıyor mu sorusunun olumlu cevaplar bulması, psikoloğa gidenlerin yorumları incelendiğinde seansların faydalı bulunması bu alanda çalışma isteğini artırıyor. Lise öğrencileri psikoloji eğitimi almak için psikoloji bölümü ya da rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümlerini tercih edenler arasına katılıyor.

Elbette her meslekte olduğu gibi yeni mezun gençlerin iş arayışı da bazen zorlayıcı olabiliyor. Psikologların çalışabileceği alanlar oldukça çeşitli. Bu yüzden iş arama süreçlerinde psikolog iş ilanı hastane, endüstriyel psikolog iş ilanları ve özel sektör psikolog iş ilanları gibi arayışlar öne çıkabiliyor. Aday psikolog ya da PDR’ciler için eğitim alanında da birçok iş imkanı bulmak mümkün. Hem devlete, hem vakıflara hem de özel sektöre ait okullarda, öğrencilere destek vermek için psikolog ya da PDR’cilere ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle özel okullarda psikolog iş ilanları da sıkça aranan terimler haline geliyor. Elbette söz konusu eğitim olunca, her yaştan çocuktan ve onlara verilecek psikolojik destekten söz edilebiliyor. Örneğin psikolog iş ilanları anaokulu düzeyinde başlayıp lise ve hatta üniversite dönemlerinde bile bulunabiliyor.

Tüm bu iş alanlarının yanı sıra, bazen psikolog iş ilanları part time olarak da değerlendirilebiliyor. Bu durumda özellikle deneyimsiz psikolog iş ilanları arayışında iken, tecrübe kazanma fırsatı da yakalıyor. Örneğin deneyimsiz psikolog iş ilanları İstanbul civarında bu tür yarı zamanlı, sadece hafta sonu ya da stajyer iş imkanları bulmak kolaylaşıyor. Elbette psikologlar iş bulamadıklarında İş ve İşçi Bulma Kurumuna da başvurabiliyor. Burada eğitimleri ve tecrübeleri ile kayıt yaptıran kişiler, psikolog iş ilanları İşkur bünyesinde açıldığında, uygun görüldükleri yerlere yerleştirilebiliyor. Ayrıca bu alanda eğitim alan ve lisans kazanan kişilerin bekledikleri psikolog iş ilanları sosyal hizmetler alanında da bulanabiliyor.

Peki psikoloji bölümünü bitirenler ne yapmalıdır? Psikolog iş ilanları nerede aranır? En güvenilir psikoloji iş ilanları siteleri nelerdir? Bu soruların tek cevabı olmadığı gibi birden çok güvenilir site ismi telaffuz edilebilir. Öncelikle psikolog iş ilanları LinkedIN üzerinden sıkça ulaşılabilecek ilanlardır. Kişinin bu noktada bir LinkedIN profili edinmesi, buradan mesleği ile ilgili olabildiğince çok bağlantı kurması ve açılacak iş ilanlarını haber kaynağından takip etmesi önemlidir. Türkiye’nin en güvenilir ve uzun ömürlü iş ilanlarının bulunduğu siteleri denince akla birkaç isim gelmektedir. Bu da psikolog iş ilanları kariyer.net üzerinden aranabilir anlamına gelir. Ayrıca psikolog iş ilanları elemanonline ve yeni bir iş adlı köklü sitelerde de bulunabilir. Psikolog iş ilanları secret cv adlı siteden de takip edilebilir.

Bazen danışmanlık merkezi psikolog iş ilanı verdikten sonra gerekli güncellemeleri yapmayabilir. Bu durumda kişinin iş arayışında ilanın güncel olduğunu kontrol etmesi şarttır. Örneğin ideal psikolog iş ilanları 2019 yılında yapılmış, ancak şimdi açık pozisyon çoktan dolmuş ve başkası işe alınmıştır. Bunun için arayışlarda psikolog iş ilanları 2020 tarihli olmasına dikkat etmek büyük önem taşır. Tıpkı tarih gibi lokasyonu kontrol etmek de şarttır. Psikolog iş ilanları İstanbul gibi görünebilir. Merkezi İstanbul olan bir danışmanlık şirketinin psikolog iş ilanı Ankara için açılmış olabilir. Bunun yanı sıra, İstanbul gibi büyük kentlerde, işin hangi yakada ve semtte olacağı da önemlidir. Psikolog iş ilanları Anadolu yakası ve Avrupa yakası ayrımına dikkat edilmelidir.

Konya psikolog iş ilanları için Psikon Terapi LinkedIN profilini takip edebilir, açılacak pozisyonlara başvuruda bulunabilirsiniz.