Gessel Gelişim Figürleri Testi

Gessel Gelişim Figürleri Testi Nedir? Nasıl ve Kim Tarafından Uygulanır?

Gessel Gelişim Figürleri Testi, çocukların görsel algı gelişimini ölçen, performans testidir. Okul öncesi çocuklara uygulandığında daha sağlıklı sonuçlar alınmasına imkan tanır.

Testte kolaydan zora doğru sıralı şekilde kullanılan 7 ana şekil bulunur. Çocukların bu şekilleri sırasıyla çizmesi istenir. Gessel Gelişim Figürleri Testi ile çocukların motor becerileri, görsel algı ve hafıza yetileri, el göz koordinasyonun yanı sıra küçük kas becerileri de ortaya konur.

Gessel Gelişim Figürleri Testi

Gessel Gelişim Figürleri Testi ile çocukların gelişimi yaşıtları ile kıyaslanarak, gelişim süreçlerinde herhangi bir sorun olup olmadığı tespit edilebilir.

3 ile 10 yaş aralığında çocuklara uygulanan testte zaman sınırlaması yoktur. Bir oturumda tek çocuğa uygulanabileceği gibi grup uygulamaları da uygundur.

Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi’ne başvurarak çocuğunuzun görsel algı gelişimini takip edebileceğiniz Gessel Gelişim Figürleri Testi’ni yaptırabilirsiniz.

Uzman Kadromuz

Psikon Psikoterapi Psikolojik Klinik Psikolog Pedagog Konya Footer

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı