Frostig Görsel Algı Testi

Frostig Görsel Algı Testi Nedir? Nasıl Uygulanır? Konya Frostig Testi Uzmanları?

Görsel algı problemi 3-7 yaş arasında rastlanabilen bir problemdir. Görsel algı, kişinin görsel uyaranları tanıyarak ayırt edebilmesi ve daha önce yaşadığı şeylerle ilişkilendirerek yorumlayabilmesi anlamına gelir.

Çocukların görsel algı probleminin ilk dönemlerinde tespit edilmesi ve önüne geçilmesi, hayat boyunca bu problemle yaşamamaları için önemlidir.

Frostig Görsel Algı testi, çocukların görsel algılamasını saptamak için tüm dünyadan kullanılan testlerin arasında yer alır.

Marianne Frostig tarafından 1963 yılında geliştirilen testte, çocukların görsel algısı, el/göz koordinasyonu, şekil/zemin ayrımı, şekil değişmezliği, mekan/konum algısı ve mekan ilişkilerinin algılanması olarak 5 farklı alanda değerlendirilir.

Frostig Görsel Algı Testinde, 20 sayfalık bir test kitapçığı, 11 adet figürlü kart kullanılır.

Her bireye özel olarak uygulanan test toplamda 50 ile 60 dakika arasında sürmektedir. 4 – 8 yaş aralığında çocuklara uygulanan Frostig Görsel Algı Testi, görsel algı problemi olan çocukları erkenden saptamaya ve çocuk için en uygun okul ve akademik programı seçmeye imkan tanır.

Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi uzmanları Frostig Görsel Algı Testi konusunda profesyonel uygulama hizmeti vermektedir.

Uzman Kadromuz

Psikon Sağlık ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak psikolog Konya, Ankara ve çevre illerde aile terapisi, yetişkin terapisi, çocuk terapisi başta olmak üzere bir çok alanda psikolojik destek sunmaktayız. Sadece fiziksel sağlık değil ruhsal sağlığında toplumun en önemli parçalarından olduğunun bilincinde hizmet sunmaktayız.

Yasal Uyarı..!

Web sitemizin içeriği, ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi amaçlayan bir nitelik taşımaktadır. Sitede bulunan bilgilerin hekim tedavisi veya danışmanlık hizmetinin yerine geçmediği unutulmamalıdır. Sitemiz üzerinden herhangi bir ilaç tedavisine başlanması veya mevcut tedavinin değiştirilmesi önerilmez ve tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ilan veya reklam amacı güdülmemektedir.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024
Psikon Sağlık ve Psikolojik Destek Merkezi. Tasarım: Furkan Reklam Ajansı